Vaše reklama

Život a smrt na Everestu

09.03.2011 - 20:52   |   Redakce: -OF-

Autor: © OutdoorFilms

Do kina se chystá Everest - 105minutové filmové pásmo dokumentárních filmů o životě a smrti na nejvyšší hoře světa. Premiérová projekce je stanovena na 7. dubna 2011 ve 20:30 hodin v kině Atlas v Praze, přičemž bude složeno ze tří dokumentárních filmů v distribuci společnosti OUTDOOR FILMS.
 
 
 
VE STÍNU BOHYNĚ MATKY ZEMĚ
Dokument o českých a slovenských horolezcích, kterým se podařilo vystoupit na vrchol Mt. Everest a historii čs. Horolezeckých expedic na Mt. Everest.
56 minut, Česká republika, r. 2003, režie: Jindřich Procházka, produkce: Česká televize Ostrava, kamera: Karel Kajfosz
OKNO DO NEBE
Československá expedice na nejvyšší vrchol světa – Mount Everest. Dokument nejenom o úspěšném výstupu na nejvyšší vrchol planety, ale také o náboženských obřadech a duchovním životě místních obyvatel.
23 minut, Česká republika, r. 2007, režie, produkce: Pavel Bém, kamera: Pavel Bém, Vlado Zboja, Adolf Eliáš, zvláštní cena pořadatele festivalu za film natočený v extrémních podmínkách na 5. ročníku MFOF 2007
EVEREST – JUZEK PSOTKA
Jeho jméno vzbuzovalo respekt. Lidský i profesionální. Doma, ale i v zahraničí. Jozef Psotka, přezdívaný Juzek nebo pracovník hor. Jedna z nejvýraznějších osobností slovenského horolezectví. Člověk, který stál na vrcholu Mount Everestu. Patřil do staré školy horolezců, která nehleděla v horách na naplnění ambicí, ale mystického spojení s přírodou. Jeho pozoruhodný život byl velkým příběhem dosahování nejvyšších vrcholů světa. Juzek Psotka se z Everestu nevrátil.
26 minut, Slovensko, r. 2007, režie: Pavol Barabáš, scénář: Diana Kacarová, produkce Ivica Barabášová – K2 Studio, s.r.o., kamera: Vlado Biskupič, Pavol Barabáš, střih: Robert Karovič, hudba: Štúdio Fontána Slovensko
Zvláštní cena za historický dokument na 6. ročníku Mezinárodního festivalu outdoorových filmů 2008
 
Dalším filmovým pásmem, které se chystá společnost OUTDOOR FILMS v brzké době distribuovat je Mrazivý dech pólů – toto unikátní filmové pásmo se bude zabývat dobýváním Severního a Jižního pólu planety Země včetně výstupů na nejvyšší mrazivé ledovcové štíty Antarktidy.

Společnost OUTDOOR FILMS také do budoucna plánuje distribuci filmů outdoorového žánru prostřednictvím DVD nosičů a VOD (pozn. Video on Demand – sledování videa na vyžádání prostřednictvím televize a PC). V současné době distribuuje také filmové pásmo Carstensz, které se skládá z dokumentárních filmů slovenského režiséra Pavla Barabáše Carstensz – sedmá hory, Bhútán – hledání štěstí a Na kolech přes Himaláje.

Autor: © OutdoorFilms

Přidej odkaz na Bookmarky.cz
Zpět   |   Nahoru

reklama

reklama

Ohodnoť článek jako ve škole


1-nejlepší, 5-nejhorší.

1 2 3 4 5
Celkové hodnocení:   2.87

Anketní otázka