Vaše reklama

Zimní hory bezpečně: Laviny - skialp-freeride-sněžnice

11.11.2012 - 14:33   |   Redakce: Michael Pokorný, Dana Jakoubková

Skialp_freeride Autor: © Alpklub Brno

Přednáška pro začátečníky s promítáním - vstup volný

Nikdy dříve nebylo jednodušší a zábavnější si zalyžovat v neprojetém sněhu. Freeride se stal opravdu masovou záležitostí. Být free je zkrátka cool. Být první na kopci po noční chumelenici, široké lyže či měkké prkno – to jsou trendy posledních let. Ve volném terénu proto nejsou vzácností lidé se skvělou výbavou, ale mizivými znalostmi objektivního rizika hor. Stejně tak často potkáme skialpinisty-samouky, kterým dává pocit bezpečí vědomí, že naslouchali moudrům těch zkušenějších. 

S populárními aktivitami v prostředí zimních hor jsou ale spojena i objektivní rizika. Pro opravdu bezpečný pohyb v zimních horách to chce tedy především cit a ve srovnání s létem také výrazně hlubší teoretické znalosti i praktické zkušenosti. Teprve když víme, co děláme, může být skialpinismus, freeride či „obyčejná“ chůze na sněžnicích krásným zážitkem a relaxací. Naplno si je tedy užijeme, až když máme jistotu, že se z túry či ze sjezdu dostaneme v pořádku do údolí.
Partneři přednášky:
přední výrobce skialpinistického vybavení
prodejna vybavení do hor
rakouský horský svaz
www.oeav.cz
podporuje vědeckou a kulturní výměnu mezi ČR a Rakouskem
časopis pro pohyb v přírodě
K oné jistotě přispěje i přednáška Alpského klubu určená laické veřejnosti, především pak začátečníkům v oblasti pohybu ve volném zimním terénu. Zaměří se na plánování bezpečných skialpových túr a sjezdů, pravidla pohybu ve skupině a mnoho dalších zásad, které vám mohou ušetřit nepříjemné zážitky. V neposlední řadě přednáška poskytne informace k vyhodnocování lavinového rizika a tipy na užitečné internetové stránky.
Přednáší Luboš Chvátal – člen Českého spolku horských průvodců, kde lektoruje oblast plánování túr, skialpinismu a lavinové problematiky, a má za sebou velké množství alpinistických výstupů a skialpových podniků, včetně známých přechodů (Haute Route, Hoch Tirol aj.).

04.12.2012 / 18:00                                                   

přednáškový sál

Rakouské kulturní fórum v Praze

Jungmannovo náměstí 18, Praha 1
vstup volný

Rezervace míst: 

Do 30.11. 2012 prostřednictvím formuláře u dané přednášky na webové stránce www.alpklub.cz .
Přednáška je součástí projektu Zážitky akčně a bezpečně, který probíhá již třetím rokem pod hlavičkou Alpského klubu v Brně. Sdružení Alpský klub Brno se zaměřuje na „horské“ vzdělávání laické veřejnosti a horských začátečníků. Prostřednictvím teoretických přednášek a praktických kurzů v terénu se snaží předávat zkušenosti nezbytné pro plánování a bezpečnou realizaci sportovních aktivit v horách. 

Skialp_freeride Autor: © Alpklub Brno

Přidej odkaz na Bookmarky.cz
Zpět   |   Nahoru

Zimní hory bezpečně: Laviny - skialp-freeride-sněžnice

free

super, že tedka sou fšici frýý, pak takový blbće vykopávaj lopatama ve fráni, na...

Diskutovat

reklama

reklama

Ohodnoť článek jako ve škole


1-nejlepší, 5-nejhorší.

1 2 3 4 5
Celkové hodnocení:   2.91

Anketní otázka