Vaše reklama

Zimní horský závod dvojic v Česku

18.11.2012 - 16:27   |   Redakce: RPZV

Již dnes v 19 hodin virtuálně odstartuje výzva zimních hor – extrémní outdoor-survivalový závod dvojic, který umožní pouhé stovce odvážlivců bez vnější podpory možnost prokázání odolnosti a umění spolupráce ve volné zimní přírodě na trase z podkrkonošského Trutnova, přes hřebeny Orlických hor do Karlovy Studánky v Jeseníkách!

Dnešním spuštěním webových stránek závodu začne běžet čas všem, kteří začnou uvažovat o vlastní účasti v závodu, protože už 3. prosince by se měli zaregistrovat,  resp. od tohoto data do naplnění kapacity. Fyzicky pak závod Zimní výzva odstartuje 13. února 2013.
Trasa závodu v celkové délce cca dvě stě kilometrů bude vytyčena několika desítkami průchozích bodů a tzv. check pointů, kterými musí každá dvojice projít. V terénu se budou dvojice orientovat na základě povinné GPSky a mapy s buzolou.  Vše potřebné včetně vybavení pro noční bivaky si každý musí nést sám. Tempo a směr postupu si budou volit závodníci dle vlastního uvážení. Zvolení průchozích bodů a check pointů je plánováno tak, aby se účastníci pohybovali v „civilizaci“ co nejméně, a užili si tak zimní panenskou krajinu českých hor v její nejryzejší podobě. Zakázána je jakákoliv cizí tj. vnější pomoc, dovolen je pouze postup „po svých“ s možností využití sněžnic, skialpových lyží, nesmeků a trekových či jiných holí. Časový limit závodu je čtyři dny resp. 96 hodin.
 
Propozice a přibližné body trasy:
Od 18. 11. od 19 hod. na adrese www.horskavyzva.cz pod odkazem Rock Point – Zimní výzva.
Registrace závodníků:
Spuštěna 3.prosince 2012 přesně ve 20 hod.!
Přidej odkaz na Bookmarky.cz
Zpět   |   Nahoru

reklama

reklama

Ohodnoť článek jako ve škole


1-nejlepší, 5-nejhorší.

1 2 3 4 5
Celkové hodnocení:   2.9

Anketní otázka