Vaše reklama

Zázraky evropské divočiny - výstava velkoformátových fotografií

05.07.2010 - 16:02   |   Redakce: Zdeňka Vítková, ekolist.cz

Autor: © Zdeňka Vítková

Od Španělska po Rusko, od Grónska po Gruzii – přírodu napříč celou Evropu představuje putovní výstava velkoformátových fotografií Wild Wonders of Europe. V těchto dnech si ji můžete prohlédnout v Praze na Alšově nábřeží před budovou Rudolfina.
Výstava, jejíž název lze volně přeložit jako „Zázraky evropské divočiny“, byla v Praze zahájena 22. června za účasti ministryně životního prostředí Rut Bízkové a Ladislava Mika, ředitele Odboru pro ochranu přírodních zdrojů a biodiverzity při Evropské komisi, jako jedna z akcí k letošnímu Mezinárodnímu roku biodiverzity. (Více o Mezinárodním roku biodiverzity...)
Na zhruba 50 panelech mohou návštěvníci shlédnout okolo 100 fotografií zvířat, rostlin i krajin zastupujících jednotlivé státy Evropy. Nechybí ani stručná dvojjazyčná informace nebo zajímavost o dotyčném druhu či úkazu. Poznat tak můžete například zakrslé koně z nizozemské přírodní rezervace Oostvaardersplassen, slepé macaráty obývající vápencové jeskyně v jihovýchodní Evropě nebo formaci 40 tisíc čedičových sloupů nacházejících se v Giant's Causeway v severním Irsku. Českou republiku zastupuje řeka Křinice a smíšené lesy NP České Švýcarsko.
Projekt, na kterém se podílelo 69 fotografů z různých částí Evropy, byl ve světové premiéře zahájen 27. května v Haagu, od 4. června se prezentuje v Janově v Itálii. Po pražském zastavení by měl do roku 2012 postupně procestovat Evropu, Severní Ameriku a Čínu.
Součástí výstavy je i prezentace šumavské přírody. Na šesti panelech jsou návštěvníkům krátce představeny místní lesy, jejich přirozená dynamika, řeky, rašeliniště, ledovcová jezer, flora i fauna.
Fotografie u Rudolfina jsou na panelech s nočním osvětlením volně přístupné 24 hodin 7 dní v týdnu do 22. srpna 2010. Fotografie jsou vystavené i na webu věnovanému výstavě.

Autor: © Zdeňka Vítková

Přidej odkaz na Bookmarky.cz
Zpět   |   Nahoru

reklama

reklama

Ohodnoť článek jako ve škole


1-nejlepší, 5-nejhorší.

1 2 3 4 5
Celkové hodnocení:   2.9

Anketní otázka