Vaše reklama

Vltava - stav vody - stále sjízdná

09.07.2010 - 01:50   |   Redakce: Ivan Mls, Igor Maňour, Ecomonitor

Autor: © isumava.cz

Horní Vltava na Šumavě má stále dost vody. Vodáci tak mohou vyrazit i na nejkrásnější úsek mezi Soumarským mostem a Pěknou.
Horní Vltava byla od začátku července vodákům příznivě nakloněna. Na výšce hladiny na Soumarském mostě záleží, kolik lodí smí na vodu vyjet. Třeba včera byla Vltava na 62 centimetrech, takže kdo s lodí přijel mohl plout.
„Pořád to kolísá, když naprší, tak voda rychle stoupne ale tyhle rychlé deště zase rychle odplavou,“ říká Pavlína Krupková z informačního střediska ve Stožci.
Kdo chce ale mít jistotu, že se na řeku dostane i při nižší hladině, musí se předem zaregistrovat na webových stránkách šumavského parku. Pro stav vody od 55 do 61 centimetrů smí na hladinu 108 lodí za den, od 50 do 55 centimetrů jen 81 lodí.
Pokud klesne řeka pod půl metru, mají vodáci, i když se předem zaregistrují, smůlu. Na Vltavu u Soumarského mostu nesmí.
Hladina se tady teď pohybuje na hranici mezi regulovaným a volným splouváním. Jaký režim bude platit se rozhodne každý den v osm ráno, po odečtení stavu měřidla u Soumarské mostu.
Další info, půjčovna lodí zde

Tento článek je převzatý z níže uvedeného zdroje

Autor: © isumava.cz

Přidej odkaz na Bookmarky.cz
Zpět   |   Nahoru

reklama

reklama

Ohodnoť článek jako ve škole


1-nejlepší, 5-nejhorší.

1 2 3 4 5
Celkové hodnocení:   2.91

Anketní otázka