Vaše reklama

Veřejnou dopravou až k Černému jezeru na Šumavě

10.08.2010 - 00:04   |   Redakce: Dana Jakoubková

Autor: © Czechtourism

Silničním vláčkem s ekologickým motorem na zemní plyn se můžete příští rok vydat k jednomu z nejatraktivnějších míst v západočeské části Šumavy, Černému jezeru. Vláček by měl jezdit jezdí po své trase čtyřikrát denně od června do září.

Vláček je určen především pro občany se zdravotními potížemi a seniory. Trasa dlouhá 8,2 kilometrů povede z Belvederu přes Hofmanky, špičácké sedlo až k jezeru. Doplňují jí přístřešky a informační tabule. O tento úsek národní rezervace, vyhlášené v roce 1933, vedlo město s ochranáři CHKO "boj". "Po dlouhé době je to první věc, která se nám podařila s CHKO a parkem dohodnout. Výjimka platí čtyři roky, každoročně od června do konce září,“ dodal starosta Michal Šnebergr. "Záleží ale na rozhodnutí nového zastupitelstva.“
Prozatím jezdí díky pomoci ČSAD jako náhradní doprava každý den autobus na zemní plyn, ale jen do 28. srpna ze Špičáckého sedla od hotelu Karl, trasa měří čtyři kilometry. "Autobus bude přepravovat zejména občany se zdravotními potížemi, seniory, vozíčkáře a rodiny s malými dětmi, kteří by si museli pro svůj automobil složitě vyřizovat povolení od CHKO," dodal starosta. Autobus má 42 míst k sezení, 55 k stání a pro dva invalidní vozíky.
Železná Ruda hledá intenzivně originální atraktivity pro posílení turistiky. Chce přivábit do největší rekreační oblasti v kraji více lyžařů i letních rekreantů. Železnorudsko už oproti sousednímu Bavorskému lesu zaostává a hrozí zavírání hotelů a vylidňování oblasti. Radnice připravuje novou lanovku na Pancíř, stodvacetihektarový golfový areál a deset kilometrů cyklotras, které zatím v okolí chybějí. "Ve městě je také zatím velmi málo podnikatelů pro turisty. Častěji se věnují spekulacím s domy a pozemky," posteskl si Šnebergr.
"Linku zvláštní dopravy jsme zavedli na objednávku města," řekl Zbyněk Hupák z ČSAD. Nízkopodlažní vůz bude vyjíždět ze Špičáku v 10:00, 12:00, 14:00 a 16:00. Jízdné bude 50 Kč pro dospělé, polovina pro děti od šesti do 15 let, postižené a lidi nad 62 let. Černé jezero v 1008 metrech má rozlohu 18 hektarů a hloubku 40 metrů. Sezónní dopravu umožnila opravená cesta ze Špičáckého sedla.

Autor: © Czechtourism

Přidej odkaz na Bookmarky.cz
Zpět   |   Nahoru

reklama

reklama

Ohodnoť článek jako ve škole


1-nejlepší, 5-nejhorší.

1 2 3 4 5
Celkové hodnocení:   2.91

Anketní otázka