Vaše reklama

V NP Šumava bude otevřena nová cesta pro pěší turisty

31.07.2011 - 00:28   |   Redakce: Jana Zvettlerová, NP Šumava

Chalupská slať Autor: © Aktron/Wikimedia Commons

Slavnostní otevření nové stezky pro pěší turistiku mezi obcemi Kvilda a Horská Kvilda, která vznikla díky spolupráci obcí a Správy NP a CHKO Šumava, se uskutečnilo v pátek 29.7. na rozhraní Plzeňského a Jihočeského kraje.
 
 
 
 
Stezka bude v provozu v hlavní sezóně, a to od 20. června do 30. září. Její celková délka je 5 km, kopíruje zimní lyžařskou trasu mezi Kvildou a Horskou Kvildou a pěší turisté tuto cestu naleznou pomocí dřevěných ukazatelů.
 
„Na komunikaci mezi Kvildami je velmi rušný provoz a tato nová stezka bude zárukou dostatečné bezpečnosti chodců. Stezka vznikla díky vzájemné spolupráci obou obcí a Správy NP a CHKO Šumava a je to vlastně poprvé, kdy jsme po jednání se Správou za velmi krátkou dobu realizovali navržený projekt,“ řekl Václav Vostradovský, starosta obce Kvilda.
 
„V těch místech nové stezky, které jsou podmáčené, jsme provedli zpevnění povrchu pomocí poválek. Investice do této úpravy se pohybuje ve výši 50 tisíc korun,“ sdělil Václav Hřebek, vedoucí ÚP Borová Lada.
 
„Takto má vypadat spolupráce Správy a obcí v NP Šumava. Doufáme, že v příštích letech se podaří obě obce propojit i stezkou pro cyklisty a návštěvníky s handicapem,“ řekla Simona Hnátková, starostka obce Horská Kvilda.

Chalupská slať Autor: © Aktron/Wikimedia Commons

Přidej odkaz na Bookmarky.cz
Zpět   |   Nahoru

reklama

reklama

Ohodnoť článek jako ve škole


1-nejlepší, 5-nejhorší.

1 2 3 4 5
Celkové hodnocení:   2.9

Anketní otázka