Vaše reklama

Tři dny ve Finsku zdarma pro vás letos v létě

17.03.2019 - 21:02   |   Redakce: Dana Jakoubková

Autor: © Visit Finland

Tři dny letos v létě můžete zdarma strávit ve Finsku. Finská národní turistická centrála spustila projekt, do kterého se může přihlásit každý se zájmem zjistit, jak si Finové udržují duševní svěžest.
Za poslední dva roky bylo Finsko opakovaně zařazeno mezi nejšťastnější země na světě. Jeho občané jsou uvolnění a veselí, užívají si života v progresivní, technologicky vyspělé společnosti, aniž by byli příliš stresovaní. Finové sami to přisuzují svému spojení s přírodou a jejich instinktivní potřebou jít ven, kdykoliv hrozí přetížení a úzkost. Tam, kde jiné národy navštěvují psychoterapeuta, Finové si obléknou pořádné boty a odvedou hlavu do lesa.
 
A vy můžete jít s nimi, přesněji s jedním z několika hostitelů, kteří se do výběrového projektu Rent A Finn zapojili, aby cizincům ukázali svůj způsob života a relaxace v přírodě. Jako host zažijete „od návštěvy národního parku až po víkendový rybolov na finské letní chatě, sbírání lesních plodů v divočině, pravou finskou saunu - v podstatě všechny věci v přírodě, které milují Finové a co činí Finy šťastné.
 
Mezi hostiteli je Esko, starosta malého městečka v blízkosti polárního kruhu v Laponsku, který vás vezme na člun a naučí vás hrát mölkky, finskou házenou hru. Pokud zůstanete u Hanny, IT profesionálky, budete cestovat do jejího domova u babičky mimo Helsinky, kde budete sbírat borůvky, jíst tradiční pečivo a relaxovat v sauně. Linda a Niko žijí na Utö, na nejjižnějším ostrově Finska v Baltském moři s počtem obyvatel kolem 40. Vezmou vás na lodi přes souostroví na maják,   tábořit budete na jednom z ostrůvků.
Zní vám to báječně? Tak to zkuste. Třeba vyberou právě vás.
 
Důležité:
Výběr účastníků provádí Národní turistická centrála. Můžete se přihlásit sám, s přítelem nebo jako rodina. Během vašeho pobytu s hostitelem nebudete mít žádné náklady na cestování ani ubytování. Budete ubytováni hostiteli v jejich domě nebo v letní chatě. Podmínkou účasti je svolení k natáčení akce a vaší osoby na video, které bude použito Národní turistickou centrálou pro reklamní účely.
Přihlášky se přijímají do 14. 4., současně je třeba zaslat krátké video, které sami o sobě natočíte – popíšete sebe, svůj vztah k přírodě a proč chcete navštívit Finsko.
Seznam hostitelů a on-line přihláška na: https://rentafinn.com/

Autor: © Visit Finland

Přidej odkaz na Bookmarky.cz
Zpět   |   Nahoru

reklama

reklama

Ohodnoť článek jako ve škole


1-nejlepší, 5-nejhorší.

1 2 3 4 5
Celkové hodnocení:   2.94

Anketní otázka