Vaše reklama

Tour de burčák po vinařských stezkách Znojemska

13.09.2012 - 23:05   |   Redakce: D. Jakoubková/Nadace Partnerství

Tour de burčák Autor: © Moravské vinařské stezky

Už příští sobotu 22. 9. se všichni fanoušci burčáku a Moravských vinařských stezek sejdou ve Znojmě, kde vyvrcholí seriál cykloturistických akcí Krajem vína 2012. Tour de burčák – to je cesta nejkrásnějšími místy na jih od Znojma.

Na kole nebo pěšky budete moci zažít atmosféru podzimu mezi vinicemi, objevit tajemství zdejších vinných sklepů, vyhrát zajímavé cenu a ochutnat při tom lahodný burčák. Registrace účastníků proběhne v areálu Louckého kláštera ve Znojmě mezi 9 a 11 hodinou, oficiální start je plánován na 10 hodin.
Trasy o délkách 20, 30 a 40 kilometrů jistě uspokojí malé i velké turisty. V sedle kola nebo pěšky navštívíte královnu jihomoravských vinic – Šobes, unikátní sklepní areál Modré sklepy v Novém Šaldorfu-Sedlešovicích, sklepní uličky v Hnanicích, Chvalovicích a Šatově, který je proslulý svými sklepními labyrinty z pískovce. Můžete nakouknout i do "ciziny" – rakouského Unterretzbachu. Startovním i cílovým místem Tour de burčák bude Loucký klášter, v němž bude po celý den probíhat Burčákový den Znovínu Znojmo.
Podrobnosti na serveru Moravské vinařské stezky

Tour de burčák Autor: © Moravské vinařské stezky

Přidej odkaz na Bookmarky.cz
Zpět   |   Nahoru

reklama

reklama

Ohodnoť článek jako ve škole


1-nejlepší, 5-nejhorší.

1 2 3 4 5
Celkové hodnocení:   2.89

Anketní otázka