Vaše reklama

Technologie

28.11.2009 - 20:13   |   Redakce: Dana

Výrobní technologie a jiná specifika užitá u outdoorových oděvů

 

GORE MICRO TAPE
 Lepení švů 13 mm širokou páskou místo standardní 22 mm šíře (podmínkou pro použití 13 mm pásky je šíře švu pouze 2,5 mm na rozdíl od 6 mm v běžné textilní výrobě). Užití této technologie přináší výrazné snížení hmotnosti i objemu a zvýšení prodyšnosti oděvu.
 
GORE COMFORT MAPPING CONCEPT
Myšlenka použití několika materiálů z různou prodyšností není sama o sobě nijak nová. Funkční prádlo s perspiračními zónami se vyrábí už několik let. Ale teprve firma W.L. Gore ji díky unikátní technologii podlepování různorodých materiálů přinesla do kategorie nepromokavého oblečení. Každý díl oděvu je navržen s ohledem na požadavky jednotlivých částí těla. Například ramena jsou často vystavena prudkému dešti a nízkým teplotám, proto je materiál použitý na tyto exponované partie hřejivý a zároveň slouží jako bariéra proti dešti. Na zbývající části oděvu je použito materiálu nepromokavého, vysoce prodyšného a mechanicky odolného.
 
GORE MICRO GRID
Podšívková technologie použitá v bundách ze třívrstvého materiálu Gore-Tex Pro Shell namísto úpletu. Podšívka utkaná technologií Gore Micro Grid je tenká, hladká a řídká. Snižuje tření mezi vrstvami, a tím prodlužuje životnost bundy. Zvyšuje oděru odolnost vnitřních vrstev, prodyšnost oděvu a jeho odolnost vůči zatrhávání. Oděv má také celkově nižší hmotnost.
 
STITCH FREE, WELDING
Zpracování produktů bez standardních švů svařováním (welding) nebo laminováním představuje snížení váhy, zlepšení prodyšnosti, zvýšení životnosti a lepší sbalitelnost, to při zachování pevného, odolného flexibilního spojení.
 
NANO-TEX, NANO-PEL
Technologie povrchové úpravy materiálu, díky níž výrobky odpuzují nejen vodu, ale i mastnoty a olej. Aplikace se provádí přímo do struktury materiálu na vlákno, přitom nijak neovlivňuje prodyšnost.
 
SCHOELLER BREATHABLE DOT COATING
Technologie laminace membránového systému c_change – bodové upevnění membrány na nosnou tkaninu. Jejím principem je nikoliv celoplošné, ale pouze bodové uchycení membrány hydrofilním polyuretanovým pojivem, aby tak membrána mohla dýchat v celé ploše. Membrána c_change je „přednastavena“ na určitý teplotní rozsah. Jakmile je okolní teplota vyšší než přednastavená nebo pokud zvýšená aktivita uživatele začne produkovat více vlhkosti, kterou je nutno odvést, membrána začne reagovat. Adaptivní polymerová struktura se otevře a nechá vlhkost volněji procházet vně oděvu. Naopak, jestliže uživatel produkuje méně tepelné energie a tím vlhkosti, polymerová struktura membrány se vrátí zpět do původního stavu (odtud „materiál s paměťovým efektem“). Takto je tepelná energie oděvem uchovávána a uživatel chráněn před chladem.
 
POLARTEC HARDFACE TECHNOLOGIE
Hardface technologie úpravy povrchu vlákna spočívá ve vytvoření jakési glazury (aplikace polymerů) na povrchu vlákna, jejímž výsledkem je čtyřnásobné zvýšení mechanické odolnosti (oděr, roztržení povětrnostním podmínkám, a povrchová stálost textilie (mnohem déle si zachovává původní vzhled). Pro výrobce oděvů to znamená, že vyrovnáním povrchu se lépe spojují jednotlivé vrstvy materiálů. Technologie Hardface sleduje trend „soft shell“ a poskytuje mnohem lepší ochranu než dosavadní fleecové materiály, a to bez snížení prodyšnosti, komfortu nebo míry užití.
 
HEALTH GUARD
Finální úprava materiálu představuje prevenci před komáry, písečnými blechami, mouchami, muňkami a jiným obtěžujícím hmyzem. Možnost bodnutí či kousnutí je snížena až o 90 %.
 
DIRECT VENTING
Technologie zpracování membrány eVent metodou přímé ventilace, která dává ePTFE vlastnosti odpuzující mastnotu při zachování struktury otevřených pórů a prodyšnosti.
 
RECCO SYSTÉM
Pasivní záchranný lavinový systém založený na radarové technologii, který pomáhá při vyhledávání osob zasypaných pod lavinou. Skládá se z detektoru a reflektoru. Recco reflektor je velmi lehká a tenká destička pokrytá plastem, obvykly našitá na rukávu nebo nohavici oděvu. Díky zpětnému odrazu radarových vln vysílaných Recco detektorem umožňuje určit přesnou polohu hledaného. Je energeticky nezávislý, s neomezenou životností (nevztahuje se na silné mechanické poškození).
 
REVERSIBLE
Možné oboustranné použití oblečení (rub i líc).
 
STREAK REFLEX
Reflexní materiál, který na oděvu způsobuje světelný kontrast vůči tmavému pozadí. Řidič může zpozorovat osoby, které mají Streak Reflex, za šera, tmy, deště i snížené viditelnosti včas a má dostatek času na to, aby zareagoval.
 
WOOLFUSION TECHNOLOGY
Technologie kombinující vysoce kvalitní přírodní vlnu Merino nebo běžnou vlnu a vysoce funkční mikrovlákna CoolMax nebo Endurofil. Přírodní vlákno je ovinuto mikrovláknem. Technologie WoolFusion přináší nejvyšší možný komfort co do tepelné izolace a transportu vlhkosti.
 
X-Bionic 37° CCR-TECHNOLOGY
Ochlazuje při pocení, hřeje když je vám zima. Tato technologie využívá poznatku, že povrch těla sestává z různých „klimatických“ zón, které reagují na fyzické vypětí různě. Zatímco některé části těla jsou náchylné na podchlazení (stehna, kolena, lýtka), jiné produkují nadbytečné teplo. To znamená, že naše tělo musí tyto teplotní rozdíly vyrovnávat, aby udrželo optimální tělesnou teplotu 37 °C. V praxi to znamená, že některé části těla se značně potí a jiné jsou náchylné na podchlazení. V katalogu aplikovánu u značky.
 
3D X-BIONIC SPHERE SYSTÉM
Série inovačních úpletových prvků, které zamezují přímému kontaktu s pokožkou. Regulační systém, který se nachází až ve vzdálenosti 5 mm od pokožky sestává z komor a kanálů, které zachycují vlhkost.
 
AIRTEC
Speciální mikroventil umožňující výrazné odvětrání z vnitřního prostoru rukavice.
Přidej odkaz na Bookmarky.cz
Zpět   |   Nahoru

reklama

reklama

Ohodnoť článek jako ve škole


1-nejlepší, 5-nejhorší.

1 2 3 4 5
Celkové hodnocení:   2.9

Anketní otázka