Vaše reklama

Tajné tipy národní parky : vyzkoušeno - doporučeno

04.04.2012 - 06:16   |   Redakce: Dana Jakoubková

Elephant Canyon - Canyonlands National Park, Utah

Doporučeníhodná je 18 kilometrů (11 mil) dlouhá okružní trasa vycházející ze Squaw Flat (část parku zvaná Needles). Úsilí je tady odměněno: Elephant Canyon je drsná, krásná krajina s „lesem“ šedesátimetrových pískovcových věží a žádnými lidmi v okruhu několika kilometrů.
▪ info a turistická mapa: http://www.nps.gov/cany/index.htm
 
Brown Mountain Trail - Shenandoah National Park, Virginia
Když sem výletníci proudí ve snaze vidět krásy podzimu, kterými je park vyhlášený, jízda po scénické silnici Skyline může být pro někoho příliš náročná (omezení rychlosti, značná odlehlost a divoká zvěř). Většina lidí se vyděsí natolik, že máte kouzelný úsek 18 kilometrů (tam a zpět) ze Skyline do Big Run Valley sami pro sebe. Výjimečným zážitkem je pak objet 75 vyhlídek Skyline National Scenic Byway na kole.
▪ info a turistická mapa: http://www.nps.gov/shen/index.htm
 
Box Canyon Campsite - Rocky Mountain National Park, Colorado
Colorado River Trail není náročný, jen poslední půldruhý kilometr z deseti celkových budete muset příkře stoupat. Když zatáboříte na louce ve třech tisících metrech, můžete být s jeleny a ovcemi tlustorohými doslova na dotek.
▪ info a turistická mapa: http://www.nps.gov/romo/index.htm
 
Guadalupe Peak - Guadalupe Mountains National Park, Texas
Šest kilometrů dlouhý výšlap na 2600 metrů vysoký Guadalupe Peak – nejvyšší bod Texasu, je za špatného počasí brutálním. V zimě tu panuje krutý mráz a neskutečný vítr. Ale pokud se trefíte na počasí, máte z vrcholu neomezený kruhový výhled sto šedesát kilometrů daleko.
▪ info a turistická mapa: http://www.nps.gov/gumo/index.htm
Přidej odkaz na Bookmarky.cz
Zpět   |   Nahoru

reklama

reklama

Ohodnoť článek jako ve škole


1-nejlepší, 5-nejhorší.

1 2 3 4 5
Celkové hodnocení:   2.89

Anketní otázka