Vaše reklama

Spessart bez strašidel - oáza klidu

28.07.2010 - 00:06   |   Redakce: -jd-

Autor: © M. Klüber, Wikimedia Commons

Pokud pojedete do Frankfurtu nad Mohanem či tím směrem po síti dálnic, budete možná v důsledku dlouhé cesty rozlámaní a unavení. V tom případě neváhejte na chvíli spočinout a pokochat se tamním přírodním či kulturním bohatstvím.
Využijete-li například na dálnici A3, v úseku mezi Würzburgem a Frankfurtem, některý ze sjezdů do přírodního parku Spessart, ocitnete se po pár kilometrech uprostřed neporušené přírody. Na rozdíl od rušné dálnice vás tu čeká klid, hluboké lesy a zámky téměř v každé obci.
Spessart se díky své rozloze dvou a půl tisíce kilometrů čtverečních řadí mezi největší souvisle zalesněná území střední Evropy. Svůj název získal zkomolením původního názvu Spechtswald, což v němčině znamená les datlů. Tlukot jejich zobáků se v tamních lesích rozléhá stále.
Ve Spessartu můžete využít buď řadu perfektně značených tras všech obtížností. Nejstarší z nich je Eselweg (Oslí stezka), která je dlouhá 111 kilometrů, spojuje města Schlüchtern a Grossheubach a již v dobách dávno minulých se používala k přepravě soli.
V blízkosti města Heigenbrücken se nachází druhá nejznámější trasa – třiadvacet kilometrů dlouhá Siebengrottenweg (Cesta sedmi jeskyní). Mezi nejvýznamnější památky oblasti patří zámek Mespelbrunn známý z filmové trilogie o strašidlech či zámek v Lohru, jenž prý inspiroval bratry Grimmy k napsání pohádky o Sněhurce. Stránky parku v několika jazycích: http://www.naturpark-spessart.de/.

Autor: © M. Klüber, Wikimedia Commons

Přidej odkaz na Bookmarky.cz
Zpět   |   Nahoru

reklama

reklama

Ohodnoť článek jako ve škole


1-nejlepší, 5-nejhorší.

1 2 3 4 5
Celkové hodnocení:   2.92

Anketní otázka