Vaše reklama

S vozíkem na Mont Blank - Loap Elevation 2010

27.08.2010 - 01:59   |   Redakce: -red-

Autor: © For Dreams

Tým LOAP ELEVATION odje  9. srpna 2010 do francouzského Chamonix, aby se pokusil splnit sen vozíčkářce Hedvice Sovadinové a pomohl jí dosáhnout vrcholu Mont Blanku. Po zkušebním červencové návštěvě francouzských Alp tým upravil speciální vozík xDriver, aby se s ním na sněhovém povrchu lépe manipulovalo. Zároveň firma Singing rock zapůjčila speciální kladky, díky kterým se výstup na horu stal jednodušším – snížil váhu Hedviky a vozíku a umožnil Hedvice vytahovat se vlastními silami.
Výprava přijela k lanovce v úterý 10. 8. v dopoledních hodinách. Před polednem vyjela směrem k Aiguille du Midi. Ještě týž den se týmu podařilo po úzkém a frekventovaném hřebenu sejít na Col du Midi pod lanovku, kde si postavili stany a začali se připravovat na nadcházející výstup. V odpoledních hodinách pak vyzkoušeli kladky na svahu prvního z vrcholů masivu Mt.Blanku - Mt. Blanc du Tacul. Vše fungovalo a tým byl rozhodnutý ve středu brzy ráno vyrazit k vrcholu.
Během noci se však pomalu začalo zhoršovat počasí a i když ráno svítilo sluníčko, v cestě na Mt.Blanc du Tucal spadla kolem osmé hodiny ranní lavina z uvolněného seraku přímo do výstupové cesty. Po vzájemné domluvě se tým rozhodl z bezpečnostních důvodů výstup neuskutečnit. V průběhu dalších 24h se počasí zhoršilo ještě více. Ačkoli ve středu večer předpověď říkala, že ve čtvrtek ráno bude slunečno, realita byla o pár hodin později zcela jiná. Nejprve začalo pršet, pak přes noc napadlo deset cm nového sněhu a ráno ze zatažených mraků stále sněžilo. Tým se i přes nepřízeň počasí rozhodl vrátit k lanovce.
Díky velkému odhodlání celého týmu se jim po šesti hodinách vrátit na Aiguille du Midi a v podvečer sjet zpět do Chamonix.
 
Ačkoli se týmu LOAP ELEVATION nepodařilo zdolat s vozíčkářkou vrchol Mt.Blanku, i tak lze jejich pokus považovat za úspěšný. Hedvika se dostala do míst, do nichž se dostane asi málokterý vozíčkář. Byla velmi blízko splnění svého snu a přesvědčila se o tom, že i přes svůj handicap se svých snů nemusí vzdávat. Tým LOAP ELEVATION|2010 je rozhodnutý během roku vše ještě více zdokonalit a v červnu 2011 pokus zopakovat.
 
Tímto agentura FOR DREAMS děkuje všem, díky kterým se mohli pokusit Hedvice její sen splnit! Především pak společnostem: Ford Motor Company, LOAP, Boblbee, Singing rock, NUX, xDriver
a Alpenverein Edelweiss CZ.
 

Členové týmu: Hedvika Sovadinová, Patrik Bém, MUDr. David Hodr, Petra Kutinová, Markéta Vejsadová, Petr Holub.

Autor: © For Dreams

Přidej odkaz na Bookmarky.cz
Zpět   |   Nahoru

reklama

reklama

Ohodnoť článek jako ve škole


1-nejlepší, 5-nejhorší.

1 2 3 4 5
Celkové hodnocení:   2.88

Anketní otázka