Vaše reklama

Přijďte se podívat: Evropský den chráněných území 2013

22.05.2013 - 01:16   |   Redakce: TZ Agentura ochrany přírody a krajiny

Autor: © Dana Jakoubková

Evropský den chráněných území (European Day of Parks), který připadá na 24. května, je tradičně spojen s výpravami do přírody. V národních parcích a chráněných krajinných oblastech po celé České republice probíhají desítky komentovaných exkurzí a dalších akcí. Cílem této každoroční kampaně Federace EUROPARC je přiblížit krásy přírody veřejnosti a zároveň ukázat, jakou péči potřebuje.

„Kromě výletu do přírody se můžete zapojit i do celoevropské soutěže o nejvydařenější umělecký počin - ať už příběh, kresbu, fotografii či film, kterým byste vyjádřili svůj vztah k přírodě a ke svému oblíbenému chráněnému území, v souladu s mottem My Park. My Passion. My Story,“ vysvětluje Lenka Jandová z Agentury ochrany přírody a krajiny ČR, která je jedním z českých členů Federace EUROPARC.

Informace o akcích lze najít na webových stránkách Agentury ochrany přírody a krajiny ČR www.nature.cz (na stránkách jednotlivých CHKO či v aktualitách) a národních parků.

Více informací k Evropskému dni parků naleznete na stránkách Federace EUROPARC 
a stránkách EUROPARC Česká republika

Poznámky:
[1] Federace EUROPARC je panevropskou nevládní organizací, která byla založena v roce 1973. K dnešnímu dni sdružuje 441 členských subjektů z 36 evropských zemí. Členskými organizacemi jsou především správy chráněných území různých kategorií, dále některé úřady (např. ministerstva životního prostředí), nevládní organizace, ale i univerzity. Tyto organizace společně spravují přes 400 chráněných území napříč kontinentem.
Hlavním posláním Federace je sdružovat instituce ochrany přírody spravující různé typy evropských krajin, podporovat jejich činnost, koordinovat jejich postupy a zajišťovat výměnu informací. Sídlo Federace je v německém Regensburgu, pobočka Federace nově funguje i v Bruselu.
EUROPARC ČR je českou národní sekcí Federace EUROPARC a sdružuje všechny české členy Federace – Agenturu ochrany přírody a krajiny ČR, Správu Krkonošského národního parku, Správu NP České Švýcarsko, Správu NP Podyjí, Správu NP Šumava a Přírodovědeckou fakultu Univerzity Palackého v Olomouci.

Autor: © Dana Jakoubková

Přidej odkaz na Bookmarky.cz
Zpět   |   Nahoru

reklama

reklama

Ohodnoť článek jako ve škole


1-nejlepší, 5-nejhorší.

1 2 3 4 5
Celkové hodnocení:   2.88

Anketní otázka