Vaše reklama

Přednáška: Alpenverein - pojištění do hor

18.01.2013 - 00:01   |   Redakce: Dana Jakoubková

Alpenverein Autor: © Dana Jakoubková/OutdoorGuide

Přednáška na téma pojištění pro aktivity v terénu je určená laické veřejnosti, především pak začátečníkům. Někdy totiž „obyčejné“ cestovní pojištění nestačí. Záleží na konkrétní aktivitě, nadmořské výšce a dalších parametrech, které jsou pro výběr pojištění resp. pojišťovny rozhodující. Seznámíte se s pojmy jako výše pojistného plnění, výluky, spoluúčast, záchranné akce... a dozvíte se, co nabízí svým členům alpské svazy, jaké jsou výhody i nevýhody členství a proč se nevyplácí jet na hory bez „správné“ pojistky.

 

Alpenverein je největší rakouský horský svaz s historií sahající až do roku 1862. Jeho nejdůležitějším úkolem je systematické předávání znalostí a zkušeností týkajících se turistiky, horolezectví, sportovního lezení, lyžařských túr a dalších sportovních činností, jež lze v horách podnikat.
K hlavní činnosti Alpenvereinu patří také starost o horské chaty, chodníky, zajištěné cesty a další lezeckou i turistickou infrastrukturu. Rozsáhlé spektrum informací je publikováno v odborné literatuře, časopisech a zejména pak na internetu. Celospolečenský význam Alpenvereinu lze sledovat na úspěšné práci s rodinami, mládeží a seniory. Pro všechny tyto skupiny nabízí fundované populárně naučné programy. Celoroční činnost zahrnuje bezpočet aktivit provozovaných ve městech a především pak v horách.

Účastníci přednášky obdrží slevový poukaz:

• na vzdělávací zahraniční kurzy Alpského klubu Brno (zajištěné cesty, sněžnice, MTB)
• na nákup vybavení v prodejnách značky Ferrino
Jako „advokát Alp“ se Alpenverein stará také o rozšiřování ekologického povědomí mezi návštěvníky hor. Mnozí členové se aktivně podílí na projektech a práci v terénu, obnově a ochraně porostů apod. Díky všem těmto aktivitám je Alpenverein důležitým partnerem národních parků a dalších chráněných území. Mezinárodní uznání si Alpenverein vydobyl důrazem na regulaci spotřeby pitné vody a nakládání s odpady v horách.
Přednáší: Marie Klementová, instruktorka vysokohorské turistiky rakouského Alpenvereinu
Pořádá: Alpský klub Brno ve spolupráci s časopisem OutdoorGuide
Partner přednášky: Ferrino – vybavení pro pobyt v přírodě – www.ferrino.in
Kdy: 30. ledna 2013. v 18 hod.  
Kde: Rakouské kulturní fórum v Praze, Jungmannovo náměstí 18, Praha 1 (vstup do budovy od pomníku J. Jungmanna) – www.rkfpraha.cz
Vstup zdarma – kapacita míst omezena
Rezervace míst: prostřednictvím formuláře u přednášky na webové stránce www.alpklub.cz
Sdružení Alpský klub Brno se zaměřuje na „horské“ vzdělávání laické veřejnosti a horských začátečníků. Prostřednictvím teoretických přednášek a praktických kurzů v terénu se snaží předávat zkušenosti nezbytné pro plánování a bezpečnou realizaci sportovních aktivit v horách.

Mohlo by vás zajímat z produkce značky Ferrino 

• Speciální záchranářský batoh uprostřed se zipem do hlavní komory, vnitřní kapsou na lano a organizérem na lékařské vybavení.
• Praktická lékárnička s vybavením pro poskytnutí první pomoci
• Ultralehký lezecký a skialpinistický batoh (1,1 kg) se svařovanýmí švy, odnímateným bederákem, přípravou na vak s vodou, kapsou na lano nebo lopatu a přilbu a úchytem na cepín.
• Péřová bunda s výjimečnými tepelně-izolačními a kompresními vlastnostmi a doživotní zárukou High Lab
 

Alpenverein Autor: © Dana Jakoubková/OutdoorGuide

Přidej odkaz na Bookmarky.cz
Zpět   |   Nahoru

reklama

reklama

Ohodnoť článek jako ve škole


1-nejlepší, 5-nejhorší.

1 2 3 4 5
Celkové hodnocení:   2.84

Anketní otázka