Vaše reklama

Nový bikepark na Tanvaldském Špičáku

06.09.2017 - 20:49   |   Redakce: Eva Jouklová

Bikepark Tanvaldský Špičák Autor: © Lesy ČR

Bikepark na Tanvaldském Špičáku v Jizerských horách, to je 6,2 kilometru jednosměrných, až metr širokých lesních stezek s přírodním povrchem. Lesy ČR spolu s městy Tanvald či Desná i obcí Albrechtice v Jizerských horách a Sdružením cestovního ruchu Jizerky letos realizovaly projekt za 2,2 miliony korun. Zážitkovou jízdu zvládnou všichni cyklisté včetně dětí. Poprvé vyrazí na trať v sobotu 9. září. Sraz v 9:30 hodin u dolní stanice lanovky na Špičák.
 
Bikery čeká sjezd z vrcholu Tanvaldského Špičáku, tedy 831 metrů nad mořem. Dostanou se tam lanovkou z Albrechtic v Jizerských horách nebo vyjedou po tamější asfaltové komunikaci z albrechtického sedla.
„Vybudovali jsme dvě trasy s barevným označením, které odpovídá tradiční náročnosti jako u sjezdovek,“ říká Ludvík Řičář, krajský ředitel Lesů ČR z Liberce.
Téměř čtyřkilometrová modrá trasa má průměrný podélná sklon 4,5 %. Obtížnější červená trasa je dlouhá dva a půl kilometru a klesá v podélném sklonu 7,3 %.
Trasy se stavěly od konce letošního dubna do srpna. Realizaci předcházela dohoda partnerů projektu, tedy podniku Lesy ČR, Města Tanvald, Města Desná, Obce Albrechtice v Jizerských horách a Sdružení cestovního ruchu Jizerky.
„Cílem bylo vytvořit zajímavou a lehce dostupnou volnočasovou sportovní aktivitu pro návštěvníky Tanvaldska a přispět tak k jeho rozvoji,“pokračoval Řičář.
Záměr, o kterém se diskutovalo již od roku 2013, byl projednán se zástupci ochrany přírody, tedy Správou CHKO Jizerské hory. Projektovou dokumentaci pořídily Lesy ČR v roce 2016, vše schválil stavební úřad v Tanvaldu. Po celou dobu partneři projektu spolupracovali s nadšenci z DH-FR racing Tanvald z.s., a to už při projektování a poté následně při výstavbě, když prováděli trvalý odborný dozor. „Potvrdilo se, že jsou odborníky ve svém oboru,“ dodal ředitel Řičář. Provozovatelem Bikeparku je Sdružení cestovního ruchu Jizerky.

Bikepark Tanvaldský Špičák Autor: © Lesy ČR

Přidej odkaz na Bookmarky.cz
Zpět   |   Nahoru

reklama

reklama

Ohodnoť článek jako ve škole


1-nejlepší, 5-nejhorší.

1 2 3 4 5
Celkové hodnocení:   2.81

Anketní otázka