Vaše reklama

Nová internetová aplikace zaměřená na seniory

02.02.2011 - 01:49   |   Redakce: -red-
Pod názvem „TYaMY“ vzniká nová služba, která si klade za cíl propojení generací a zpřístupnění světa sociálních web služeb seniorům. Usnadňuje denní kontakt rodičů a prarodičů se svými potomky využívajícími Facebook, Twitter a další komunitní weby.
Pod názvem „TYaMY“ vzniká nová služba, která si klade za cíl propojení generací a zpřístupnění světa sociálních web služeb seniorům. Usnadňuje denní kontakt rodičů a prarodičů se svými potomky využívajícími Facebook, Twitter a další komunitní weby.
Svět internetové komunikace a sociálních web služeb je pro řadu seniorů příliš komplikovaný, až nepřátelský. Zároveň tato generace často trpí nedostatkem kontaktů se svými dětmi a vnoučaty. Ti odbývají velkou část své sociální komunikace na Facebooku a kontakt se svými prarodiči nebo rodiči bydlícími jinde tak zůstává silně omezený.
Web služba TYaMY.cz přichází s možností propojení světa poměrně složitých komunitních webů se světem počítačových laiků, kteří neumějí a ani nechtějí umět nastavovat složité parametry či hesla a neorientují se v prostředí dnešních aplikací s mnoha funkcemi, zaměřených spíše na mladší generaci.
Seniorovi nabízí aplikace TYaMY velmi jednoduché uživatelské prostředí, ve kterém má přístup k nejnovějším zprávám, fotografiím a videozáznamům, které mu mladší členové jeho rodiny zpřístupnili ze svých standardních účtů na Facebooku či Twitteru. Senior s nimi může jednoduše komunikovat i zpětně.
Správa aplikace je cílena na pomoc jednoho z „juniorů“, který se postará o její prvotní nastavení a případné pozdější změny. Sami junioři si přitom mohou omezit, jaký typ informací se má automaticky přenášet na stránky TYaMY jejich rodičů či prarodičů – ne všechny novinky a fotografi e jsou vhodné pro seniorský okruh čtenářů…
„Internet prozatím nenabízí mnoho aplikací zaměřených na seniory. Aplikace TYaMY pomůže využít moderní komunikační nástroje i pro ty členy rodiny, kteří jsou naprostými počítačovými laiky. Uvítají možnost lépe nahlížet do života svých dětí,“ říká jeden z členů týmu, který stojí za vznikem TYaMY, Vladimír Michl.
 
Aplikace TYaMY je v současné době k dispozici v beta-verzi na adrese: www.TYaMY.cz. Ve stávající verzi podporuje komunikaci s web službami Facebook, Twitter, YouTube, Picassa, Flickr a s obecnými RSS kanály; podpora dalších kanálů může být doplněna podle potřeb uživatelů.
Přidej odkaz na Bookmarky.cz
Zpět   |   Nahoru

reklama

reklama

Ohodnoť článek jako ve škole


1-nejlepší, 5-nejhorší.

1 2 3 4 5
Celkové hodnocení:   2.9

Anketní otázka