Vaše reklama

Nepromokavá bunda vyrobená z PET lahví

27.10.2017 - 01:06   |   Redakce: Hana Valentová

Columbia OutDry Extreme ECO Autor: © Columbia

Komerční prezentace

Novinka od společnosti Columbia, bunda OutDry Extreme ECO je přelomovým výrobkem, který odpovídá trendům udržitelnosti životního prostředí. Je to první voděodolná, mimořádně prodyšná bunda vyrobená bez perfluoruhlovodíků (PFC – uměle vytvořené organické látky).

Používání PFC v oblečení do deště má dlouhou historii. Běžné bundy do deště odpuzují vodu tak, že je do jejich složení přidána chemická sloučenina známá jako PFC s velmi pevnou molekulární vazbou. Představuje to ale potenciální riziko pro životní prostředí, protože tyto sloučeniny se nerozloží, ale zůstávají v přírodě a také se usazují v těle lidí nebo zvířat. Nová bunda, se kterou Columbia přichází, představuje zcela nové pojetí boje proti dešti. Neobsahuje PFC, ale přesto je schopná odolat i v těch nejmokřejších a nejdeštivějších podmínkách.

Novinka OutDry Extreme ECO je výsledkem dlouholetého výzkumu v centrále společnosti Columbia. Tato bunda je tím nejlepším udržitelným voděvzdorným řešením pro extrémní podmínky. Využívá to nejlepší, co Columbia představila v rámci platformy OutDry Extreme a vylepšuje to tím, že voděodolná membrána je vyrobena zcela bez použití PFC. Bunda ze 100% recyklovaného materiálu bez použití jakéhokoliv barviva. Jde tedy o nejekologičtější volbu pro milovníky přírody (při výrobě bundy není vědomě použito žádné PFC, výrobek, ale může obsahovat stopové množství). Každá bunda je vyrobena z 21 recyklovaných plastových lahví a při výrobě je ušetřeno asi 49 litrů vody, protože se bunda nebarví.

Bunda OutDry Extreme ECO od svého uvedení získala již mnoho uznávaných ocenění. Časopis National Geographic ji nedávno označil za nejekologičtější bundu v historii v rámci ocenění “Gear of the Year”. Na veletrhu Outdoor Retailer Trade získala bunda ocenění Editors’ Choice Award od časopisu Popular MechanicsGearjunkie.com ji jmenoval jako “Best in Show” a Outside Magazine jako “Gear of the Show”.
Bunda Columbia OutDry Extreme ECO je nyní dostupná v pánské i dámské verzi za cenu 5.224 Kč v autorizovaných e-shopech (www.columbia-sport.czwww.columbia-shop.cz) a ve značkových prodejnách Columbia v Praze, Brně, Hradci Králové, Olomouci a Ostravě.

O značce Columbia

Columbia, vlajková loď mezi značkami společnosti Columbia Sportswear Company se sídlem v Portlandu ve státě Oregon v USA, vytváří inovativní výrobky pro outdoorové nadšence již od roku 1938. Columbia se stala přední globální značkou díky tomu, že dokázala zhmotnit nadšení společnosti pro venkovní aktivity do podoby technologií a odolných výrobků, které udržují zákazníky v teple, suchu, chladu a chráněné po celý rok. Pro více informací navštivte prosím internetovou stránku společnosti na adrese www.columbia.com.

Columbia OutDry Extreme ECO Autor: © Columbia

Columbia OutDry Extreme ECO Autor: © Columbia

Columbia OutDry Extreme ECO Autor: © Columbia

Columbia OutDry Extreme ECO Autor: © Columbia

Přidej odkaz na Bookmarky.cz
Zpět   |   Nahoru

reklama

reklama

Ohodnoť článek jako ve škole


1-nejlepší, 5-nejhorší.

1 2 3 4 5
Celkové hodnocení:   2.9

Anketní otázka