Vaše reklama

Nepál: průvodce vydavatelství Jota

25.05.2016 - 12:13   |   Redakce: Jota

Autor: © Jota

Nepál si většina turistů spojuje hlavně s horami. A právem, neboť země sevřená v úzkém pásu mezi Indií a Tibetem se pyšní nejvyšší a nejúchvatnější částí Himálaje. Současně ale láká pestrou paletou dalších zajímavostí, buddhistickými kláštery, středověkými městy, národními parky či bujarými oslavami.
V úvodní části průvodce najdete základní fakta o zemi, tipy na nejzajímavější trasy a praktické rady a pokyny, jak se do Nepálu dostanete, kdy je nejvhodnější doba k návštěvě, i jak se v této kulturně odlišné zemi chovat. Vlastní průvodce je rozdělen do devíti kapitol podle regionů a podle zaměření turistů – zda preferují trekking, výpravy na nepálské řeky či cyklistiku – to vše s důkladným popisem památek a přírodních krás. Najdete zde také podrobné mapky a aktuální informace o ubytování, stravování, kultuře a dopravním spojení.
Průvodce ocení zejména cestovatelé, kteří se chtějí po Nepálu pohybovat samostatně, ale využijí ho též organizovaní turisté. 

Fotograf Jan Šibík je další z mnoha osobností, které cestují po světě s turistickými průvodci z Nakladatelství JOTA. „Řadu let používám průvodce Rough Guides, které u nás vydává Nakladatelství JOTA. Jsem moc rád, že nyní jsme se dohodli na vzájemné spolupráci.“ Pokud i vy rádi cestujete a navíc se chcete naučit fotografovat, využijte aktuální nabídky zahraničních workshopů Jana Šibíka. Bližší informace najdete na www.sibik.cz nebo přímo ZDE.

Ať už se tedy rozhodnete pro výpravy do hor, nebo dáte přednost poznávání měst překypujících architektonickými památky, jako jsou Káthmándú či Pátan, pomohou vám naše rady k tomu, abyste si s sebou odnesli co nejvíce zážitků.

Brožovaná vazba, 456 stran, celobarevné provedení, běžná cena: 598 Kč
Originální název: The Rough Guide to Nepal
Vychází také jako e-kniha.

Autor: © Jota

Přidej odkaz na Bookmarky.cz
Zpět   |   Nahoru

reklama

reklama

Ohodnoť článek jako ve škole


1-nejlepší, 5-nejhorší.

1 2 3 4 5
Celkové hodnocení:   2.85

Anketní otázka