Vaše reklama

Nechodící Češka se chystá na Mont Blanc

02.08.2010 - 01:18   |   Redakce: -jak-

Autor: © fordreams.cz

Se speciálním vozíkem se pokusí jako první "stanout" na vrcholu

Hedvika Sovadinová, upoutaná po nehodě na invalidní vozík, má své životní sny a cíle, kterých by ráda v životě dosáhla. Někdy na začátku tohoto roku vyslovila své tajné přání, stanout na vrcholu Mont Blanku.
Patrik Bém, který se práci s handicapovanými lidmi věnuje již několik let (se spoustou lidí na vozíku cestoval po světě, potápěl se v moři a prožíval další dobrodružství) a čerstvý držitel ceny Křesadlo pro nejlepší dobrovolníky za rok 2009, hned rozjel kolotoč plánování, zařizování a jednání, který vyvrcholí za pár dnů výstupem na vrchol.
 
Zároveň se tato akce stala impulzem k založení agentury FOR DREAMS, která si dala za cíl, pomáhat naplňovat ty nejtajnější sny handicapovaným lidem. Sny, které se bojíte i vyslovit, protože vám přijdou příliš pošetilé a nereálné. Tým agentury FOR DREAMS by rád tyto sny pomáhal naplňovat. Zastávají tak motto „Co se jiným zdá nereálné, pro nás je výzvou!“.
 
Projekt Hedviky Sovadinové
Akce je naplánovaná na 7. 8.–15. 8.2010. Hedvika s týmem a expedičním lékařem a horolezecem MUDr. Davidem Hodrem vystoupá lanovkou do 3500 m n.m., poté se pokusí vystoupat na vrchol Mont Blanku. Se speciálním vozíkem připraveným na tuto akci se Hedvika pokusí stát prvním vozíčkářem na světě, který se o něco podobného pokusil. Výstup je plánován na 2–3 dny. Položili jsme Hedvice pár otázek, ale jelikož je příliš zaneprázdněná před odjezdem, snad nám na ně odpoví po návratu.
Česká televize natáčí o Hedvičině výstupu na Mont Blanc reportáž. Dokument bude vysílán v rámci pořadu KLÍČ na ČT2.
 

Autor: © fordreams.cz

Autor: © fordreams.cz

Autor: © fordreams.cz

Přidej odkaz na Bookmarky.cz
Zpět   |   Nahoru

reklama

reklama

Ohodnoť článek jako ve škole


1-nejlepší, 5-nejhorší.

1 2 3 4 5
Celkové hodnocení:   2.89

Anketní otázka