Vaše reklama

Na dovolenou sami nebo s cestovkou ?

30.11.2010 - 12:14   |   Redakce: ACKČR
Je pochopitelné, že jiná situace je u zahraniční dovolené a jiná u pobytů v tuzemsku. Obecně však platí, že s cestovní kanceláří šetříte výrazně svůj drahocenný čas a získáváte s vlastním pobytem současně další „balíček služeb“. Patří sem:
vypracování a předložení široké katalogové nabídky možností Vaší dovolené
To pro Vás znamená, že získáváte na jednom místě přehlednou katalogovou nabídku možných pobytů, která je většinou profesionálně zpracovaná a hlavně prověřená. Odpadá Vám časově i finančně náročné telefonování, jednání s dodavateli jednotlivých služeb, zjišťování detailů o podmínkách Vašeho případného pobytu a zajišťování s tím spojených služeb.
uzavření cestovního pojištění, včetně pojištění storna zájezdu
Vlastním zakoupením pobytu (zájezdu) získáváte smluvně definovaný rozsah cestovního pojištění, včetně pojištění nákladů (stornopoplatků) za případné zrušení Vámi zakoupeného pobytu nebo za přerušení pobytu již nastoupeného. K tomu může dojít v případě, když Vám zdravotní či jiné vážné důvody zabrání odcestovat na dovolenou. Zde se doporučuje, zvláště u rodinných dovolených s dětmi,
Sjednejte si celoroční  cestovni-pojisteni online za pouhou 1 Kč denně. Komerční sdělení
vyhledávat cestovní kanceláře, které nabízejí pobyty s nadstandardně rozšířeným storno pojištěním i pro případ předčasného ukončení pobytu (jistě znáte příhody se zvrtnutým dětským kotníkem, horečkou, průjmem atp.). Smluvní pojišťovna cestovní kanceláře pak Vám i spolucestujícím, přihlášeným na pobyt (zájezd) s Vámi, uhradí definovanou část naúčtovaných stornopoplatků.
jistota, že Vámi zakoupený zájezd spadá do ochrany insolvenčního pojištění cestovní kanceláře
To pro Vás znamená, že Vám povinné smluvní pojištění cestovní kanceláře (Zákon č. 159/1999 Sb.) zajišťuje právo na plnění v případech, kdy cestovní kancelář z důvodu svého úpadku:
1) neposkytne zákazníkovi dopravu z místa pobytu v zahraničí do ČR, pokud je tato doprava součástí zájezdu.
2) nevrátí zákazníkovi zaplacenou zálohu nebo cenu zájezdu v případě, že se zájezd neuskutečnil.
3) nevrátí zákazníkovi rozdíl mezi zaplacenou cenou zájezdu a cenou částečně poskytnutého zájezdu v příp., že se zájezd uskutečnil pouze zčásti.
právo na reklamaci a vypořádání závazků z odpovědnosti za vady poskytnuté služby v cestovním ruchu
Cestovní kancelář, u které jste si zájezd zakoupili, odpovídá za to, že služby uvedené v cestovní smlouvě Vám budou poskytnuty ve sjednaném rozsahu a kvalitě (a to i v případě, že tyto závazky mají být plněny nejen cestovní kanceláří, ale společně i jinými dodavateli služeb cestovního ruchu).
nástupní, případně delegátský servis
Při vlastním nástupu na pobyt (i následně v jeho průběhu) můžete v případě neočekávaných problémů požádat o pomoc odpovědného pracovníka cestovní kanceláře - delegáta, který byl pro řešení těchto situací určen.
čerpání výhod zákazníka cestovní kanceláře

To znamená, že s vlastním pobytem získáváte řadu výhod, které pro Vás cestovní kancelář u konečných poskytovatelů služeb (jako pro své zákazníky) získala. Může jít např. o poskytnutí slevy za parkování, fakultativní výlety, vybraná jídla z jídelního lístku, hlídání dětí, půjčovné sportovních potřeb, použití lyžařských vleků, uplatnění vyšší věkové hladiny pro dětské ceny, na vstupy do bazénu, sauny, sportoviště a na mnoho dalších služeb. V některých případech může jít o čerpání vybraných služeb pro zákazníky cestovní kanceláře zcela zdarma. Velmi často je rovněž aktuální cenové zvýhodnění nákupu vlastního pobytu, neboť cestovní kancelář nakupuje za výhodnější tzv. velkoobchodní ceny a často poskytuje ještě různé věrnostní či jiné slevy. V mnoha případech můžete rovněž zakoupit svoji dovolenou „na splátky“.

Asociace cestovních kanceláří České republiky

Lípová 15, 120 44 Praha 2
Tel.: 224 914 543, Fax: 224 914 674
Přidej odkaz na Bookmarky.cz
Zpět   |   Nahoru

Na dovolenou sami nebo s cestovkou ?

bacha na ježky

Vzhledem k tomu kolik je poslední dobou v Chorvatsku ježků, tak si myslím, že je...

Sami

Na dovolenou už s cestovkou nejezdíme. Je to daleko levnější po svých. Přemýslel...

Diskutovat

reklama

reklama

Ohodnoť článek jako ve škole


1-nejlepší, 5-nejhorší.

1 2 3 4 5
Celkové hodnocení:   2.91

Anketní otázka