Vaše reklama

Mountain Challenge - Výzva hor...

05.04.2011 - 13:11   |   Redakce: Prosportmedia

...pro borce, hobíky i rodiny s dětmi

Národ turistů, horalů a všemožných polykačů kilometrů dostane příležitost poměřit své síly. V letních měsících se poprvé uskuteční Mountain Challenge, třídílný seriál závodů v horském maratónu dvojic, který je zároveň pořádán jako Český pohár.
Horský maratón je určen široké veřejnosti i vrcholovým sportovcům, každý může přijmout horskou výzvu po svém.
Seriál postupně zavítá do vrcholových částí Hrubého Jeseníku, Moravskoslezských Beskyd a Krkonoš. Trasy budou probíhat nejkrásnějšími úseky našich nejznámějších pohoří a vždy budou v délce od šedesáti do sedmdesáti kilometrů s celkovým převýšením čtyři až pět tisíc metrů.
 „Chceme uspořádat kvalitní, masové, organizačně zajištěné závody pro každého, kdo si troufne na takovou porci kilometrů, ať už má ambice na umístění, „hecnul“ se s kamarády, nebo chce jen zkusit, jestli to dá!“ vysvětluje myšlenku seriálu hlavní organizátor Pavel Zitta a dodává: „Ve všech případech jde hlavně o to, aby si každý účastník závod užil. A protože se to ve dvou lépe táhne, pořádá se Mountain Challenge jako závod dvojic.“
 
Seriál začne 3. června v Jeseníkách, místem startu bude Skiareál Kouty nad Desnou, odkud těsně před půlnocí vyrazí dvojčlenné týmy. Složení dvojčlenného týmu je libovolné, cílem však musí projít celý tým. V červenci bude seriál pokračovat v Beskydech, vyvrcholení přijde začátkem srpna v Krkonoších. Vítězové jednotlivých závodů i celkového klání čekají peněžité odměny i věcné ceny.  Závodit se bude v kategoriích muži, ženy a mix rozdělených také podle věku. K prvnímu závodu už byla spuštěna registrace na webových stránkách www.horskavyzva.cz a poběží do 23. května.
 
Pro širokou veřejnost a rodiny s dětmi, které se nechtějí účastnit hlavního závodu a dávají přednost kratším vzdálenostem, je připraven v sobotu 4. června dopoledne nesoutěžní pochod na 10-15 km s tratí schůdnou i pro nejmladší horaly. Všechny děti do 15. let budou v cíli odměněny sladkostí a pamětním diplomem.
 
Bližší podrobnosti naleznete na www.horskavyzva.cz.
Přidej odkaz na Bookmarky.cz
Zpět   |   Nahoru

reklama

reklama

Ohodnoť článek jako ve škole


1-nejlepší, 5-nejhorší.

1 2 3 4 5
Celkové hodnocení:   2.92

Anketní otázka