Vaše reklama

Ministerstvo ŽP navrhuje vyhlášení CHKO Kokořínsko - Máchův kraj

03.08.2011 - 03:22   |   Čtenář: Michaela Jendeková

Máchovo jezero Autor: © Dana Jakoubková

Ministerstvo životního prostředí v těchto dnech rozesílá oznámení o návrhu na rozšíření chráněné krajinné oblasti Kokořínsko o část Dokeska s novým názvem CHKO Kokořínsko – Máchův kraj. V oblasti se vyskytuje 96 zvláště chráněných druhů rostlin a 163 zvláště chráněných druhů živočichů.

 

 

 

 

„Cílem rozšíření CHKO o oblast Máchova kraje je sjednotit a zefektivnit ochranu přírody na území přírodovědně i krajinářsky unikátním. Díky rozšíření chráněné krajinné oblasti se navíc zjednoduší administrativa - dnes tady totiž působí najednou několik institucí, které mají ochranu přírody na starosti,“ říká ministr Tomáš Chalupa.

Předkládaný návrh také odstraní nedostatky ve vymezení zón ochrany přírody ve stávající CHKO Kokořínsko nebo propojí oblasti Kokořínska a Dokeska. V neposlední řadě by také nová CHKO Kokořínsko – Máchův kraj mohla tuto unikátní oblast přiblížit většímu okruhu návštěvníků.

Záměr byl během let 2009 až 2011 důkladně projednán se zástupci všech samospráv v regionu a hlavními hospodařícími subjekty. Předkládaný materiál je výsledkem těchto jednání a zohledňuje většinu obdržených připomínek, které se týkaly hlavně úpravy hranic nebo změny zonace navrhované chráněné krajinné oblasti. Návrh podporuje většina starostů obcí, kterých se připravované rozšíření týká.

Po projednání návrhu na vyhlášení a vypořádání připomínek bude následovat příprava nařízení vlády o vyhlášení CHKO, jeho projednání v meziresortním připomínkovém řízení a předložení vládě ke schválení. Poté, co kabinet nařízení vlády odsouhlasí, bude proces vyhlašování CHKO dokončen.

Máchovo jezero Autor: © Dana Jakoubková

Přidej odkaz na Bookmarky.cz
Zpět   |   Nahoru

reklama

reklama

Ohodnoť článek jako ve škole


1-nejlepší, 5-nejhorší.

1 2 3 4 5
Celkové hodnocení:   2.87

Anketní otázka