Vaše reklama

Meteorologie v horách - přednáška s promítáním

25.03.2013 - 14:43   |   Redakce: -red-

Počasí v horách Autor: © Marie Klementová

 

Jaké povětrnostní jevy  nás ohrožují v horách, jak se dopátrat vhodných informací o počasí, co vám rádio ani internet (většinou) nepoví? Jak číst oblohu, když jste bez spojení? Můžeme odhadnout počasí i z pohledu na oblačnost? Na tyto i další otázky vám odpoví specialista na počasí a dozvíte se i obecné zásady plánování túr s ohledem na počasí.
 
Přednáší: RNDr. Milan Šálek – vedoucí Regionálního předpovědního pracoviště ČHMÚ, pobočky Brno (www.chmi.cz)
Pořádá: Alpský klub Brno ve spolupráci s časopisem OutdoorGuide
Partner přednášky: Ferrino – vybavení pro pobyt v přírodě – www.ferrino.in
 
Účastníci přednášky obdrží slevový poukaz až 40 %:
- na nákup vybavení značky Ferrino, Petzl, High Point, Singing Rock, Gibon, Asolo, Saltic aj.
 
Kdy: 28. března 2013, v 18 hod.  
Kde: Rakouské kulturní fórum v Praze, Jungmannovo náměstí 18, Praha 1 (vstup do budovy od pomníku J. Jungmanna)www.rkfpraha.cz
Vstup zdarma – rezervace místa nutná prostřednictvím formuláře u přednášky na webové stránce www.alpklub.cz

 

Sdružení Alpský klub Brno se zaměřuje na „horské“ vzdělávání laické veřejnosti a horských začátečníků. Prostřednictvím teoretických přednášek a praktických kurzů v terénu se snaží předávat zkušenosti nezbytné pro plánování a bezpečnou realizaci sportovních aktivit v horách. www.alpklub.cz
OutdoorGuide – časopis pro život za dveřmi, pohyb a pobyt v přírodě  – www.OutdoorGuide.cz

Související vybavení:

Pláštěnka na batoh Cover Regular

Superlehké nepormokavé pončo Ferrino Todomodo

Lehký lezecký a skialpinistický batoh X.M.T 35 s vodotěsným rotačním uzavíráním "Quick Proof", svařovanými švy - W.T.S. systémem a zipem po celé délce batohu. Batoh plníte velmi rychle jako sportovní tašku a optimálně si rozložíte hmotnost nákladu. Testováno v laboratoři HIGHLAB.

 

Počasí v horách Autor: © Marie Klementová

Přidej odkaz na Bookmarky.cz
Zpět   |   Nahoru

reklama

reklama

Ohodnoť článek jako ve škole


1-nejlepší, 5-nejhorší.

1 2 3 4 5
Celkové hodnocení:   2.88

Anketní otázka