Vaše reklama

Messner nebo Glowatz - za 80 eur je váš!

16.10.2011 - 14:27   |   Redakce: -jak-

Autor: © IMS

Stačí si udělat rezervaci na festival

International

Mountain

Summit

je největší horolezeckou událostí roku

v Jižním Tyrolsku

Vrcholné setkání světové horolezecké elity International Mountain Summit (IMS) se již potřetí uskuteční v jihotyrolském Brixenu/Bressanone. V loňském roce se prvního ročníku zúčastnilo více než 10 000 návštěvníků, což předčilo veškerá očekávání organizátorů. Jižní Tyrolsko nebylo pro pořádání celosvětového setkání vybráno náhodou: díky své jedinečné poloze na slunečné straně Alp a nepřebernému výběru vrcholů a hor je pro akci tohoto typu ideální.
Jedná se o mezinárodní setkání horolezců a milovníků hor a outdooru především. Letošní ročník se koná od 21. - 30. října a všem účastníkům přiblíží fascinující svět hor. Místem konání je opět jihotyrolský Brixen v Dolomitech, světovém přírodním dědictví UNESCO.
Program festivalu je rozdělen do několika částí
IMS Talk
Diskuze a výměna zkušeností s horolezeckou veřejností prostřednictvím série zajímavých rozhovorů a interaktivních prezentací slavných horolezců jakým je Reinhold Messner, Stefan Glowatz, Tomas Huber, Dean Potter aj . Mezi hosty je i Adam Ondra z České republiky, který se již ve dvanácti letech zařadil mezi deset nejlepších světových lezců, a média jej nazývají českou senzací sportovního lezení. Mezi hosty nebudou chybět ani Reinhold Messner, Simon Gietl, Chris Sharma a další. Cena vstupného na jednotlivé přednášky je 15/20 €.
IMS Congress
Ten je tvořen přednáškami na různá horská témata. Mezi hlavní body programu patří poměrně kontroverzní téma tzv show alpinismu a rostoucí komercializace horolezectví, při kterém kolikrát nezáleží ani tak na dosažených výsledcích, jako na tom, jak se událost podaří mediálně prodat. Dále se bude mluvit o horolezeckých tragédiích, které jsou temnou stranou lezeckých úspěchů, a o spirituálním kouzlu hor.
IMS Walk a Arc'teryx Climbing Days
Je aktivní částí festivalu, která návštěvníkům umožní poznat krásy okolních Dolomit za doprovodu výše uvedených světových horolezců. Účast na IMS Walk je samozřejmě omezená a proto doporučujeme zarezervovat si účast dostatečně včas. Za účast na túře se slavnými horolezci zaplatíte 80 €/na horolezce. Obdobně můžete zažít s uvedenými horolezci lezeckou akci Arc'teryx Climbing Days, vstupné 10 eur/na horolezce.
Filmová část IMS Film
Paralelně s horským festivalem proběhne v Brixenu i filmový festival, který se koná od 20. do 30. října. Ve spolupráci s brixenským Filmovým klubem se zde budou promítat napínavé filmy z prostředí hor, a to velkém plátně přímo na náměstí. Vstup na filmy je v rámci festivalu zdarma.
IMS Slacklining je akce světového poháru probíhající současně s IMS festivalem a nadšenci nové sportovní aktivity slackline zde mohou ukázat svůj talent a umění. Slackline je balancování, chození a skákání na popruhu upevněném mezi dvěma body, například stromy. Na rozdíl od chození po provazu není popruh na slackline natažený napevno, ale je více nebo méně pružný. Vstup volný.
 
Dalším bodem programu je plejáda úchvatných fotografií v soutěži IMS Photo Contest. Nejlepší soutěžní snímky pak budou vystaveny na náměstí před brixenskou katedrálou.
Celý program letošního IMS bude probíhat ve třech jazycích – angličtině, němčině a italštině. Více informací o festivalu a bližší podrobnosti najdete na webu IMS, kde si také můžete rezervovat on-line vstupenky na jednotlivé programové bloky.
Aktuální informace o festivalu, jak probíhají přípravy můžete sledovat na profilu IMS na Facebooku  .

Autor: © IMS

Walk with R. Messner Autor: © IMS

Dolomity Autor: © South Tyrol info

Slackline Autor: © IMS

Přidej odkaz na Bookmarky.cz
Zpět   |   Nahoru

reklama

reklama

Ohodnoť článek jako ve škole


1-nejlepší, 5-nejhorší.

1 2 3 4 5
Celkové hodnocení:   2.92

Anketní otázka