Vaše reklama

Legenda cykloturistiky: Tilmann Waldthaler poprvé v Česku

30.09.2012 - 13:46   |   Redakce: -ms-

Tilmann Waldthaler Autor: © archiv Tilmann Waldthaler

Už je to dávno, co Tilmann Waldthaler (64) vyrazil na kole z Nového Zélandu na dlouhou cestu. Tehdy se psal rok 1977.  O čtyři roky později dorazil na severoevropský Nordkap. Že se jeho cesta ale prodlouží o dalších více jak třicet let, než se opět vrátí na Zéland, to ho tenkrát nenapadlo ani náhodou. Dnes patří ke špičce světových cykloturistů a letos poprvé jej můžete vidět v Česku.

Rodák z Mnichova, domovem Australan a cyklotramp Tilmann Waldthaler se v "mládí " vydal na cesty – jak sám říká – pro vlastní vzdělávání. Na obyčejném kole, s otevřeným srdcem i očima. Neměl žádný foťák, ani finanční či mediální podporu jak to vidíme u mnoha dnešních cyklocestovatelů. Prošlapal přes sto zemí a na 450 tisíc kilometrů, a to většinou v dobách, kdy o horském kole nikdo neslyšel. Během času mnoho jeho knih spatřilo světlo světa, velké množství projekcí bylo uskutečněno a nesčetné množství rozhovorů natočeno. Svými obrázky a příběhy rád motivuje další lidi, aby sami nasedli na kolo a zažili si své vlastní velké, nebo i třeba aspoň malé dobrodružství. Je jedno jestli na dalekém severu Norska nebo na střeše světa. Inspirativní snímky, osobní příběhy, videozáběry, které se vám zavrtají pod kůži – to vše na vás čeká v jednom z nejdelších cyklocestovatelských příběhů, jaký kdy člověk podnikl.
Během multimediální show v rámci dvoudenního festivalu Cyklocestování na veletrhu Bike Brno/Sportlife (4.–7. 10.) vás Tilmann provede svojí minulostí a zároveň ho budete moci doprovázet při jeho poslední velké cyklocestě, kterou odstartoval v roce 2010 opět na Nordkapu a která skončí na Novém Zélandu v den jeho sedmdesátých narozenin tj. po 41 letech na cestách.
Rozhovor s Tilmannem najdete v tištěném vydání časopisu Cykloturistika č. 6/2007 a 7/2012.

Tilmann Waldthaler Autor: © archiv Tilmann Waldthaler

Tilmann Waldthaler Autor: © archiv Tilmann Waldthaler

Přidej odkaz na Bookmarky.cz
Zpět   |   Nahoru

reklama

reklama

Ohodnoť článek jako ve škole


1-nejlepší, 5-nejhorší.

1 2 3 4 5
Celkové hodnocení:   2.9

Anketní otázka