Vaše reklama

Kostitřas - čtyřkolky a motorky v beskydské divočině

01.07.2013 - 02:31   |   Redakce: Salamander TS

Krátký a trefný video spot cílený na motorkáře, kteří s nadšením, ale nelegálně brázdí beskydské lesy a louky vydala nezisková organizace z Rožnova pod Radhoštěm ČSOP Salamandr. „Problematice jízdy ve volné přírodě se věnujeme dlouhodobě a snažíme se apelovat na motorkáře a čtyřkolkáře, aby neporušovali zákony, které pro své potěšení a často vědomě ignorují. V Beskydech je toto téma o to palčivější, protože se jedná o chráněné území,“ říká Zdenka Vaníčková z ČSOP Salamandr.

Video s pracovním názvem „Kostitřas“ volně navazuje na plakáty a letáky, které po celém území Beskyd upozorňují offroadové jezdce, že do lesa se s motorkou, čtyřkolkou nebo jakýmkoli jiným motorovým vozidlem nesmí. „Projekt nechce napadat endurem či motokrosem „postižené“ jezdce, ale naopak vyjasnit pravidla, která jsou díky spletitým zákonům často nejasná. To ale neznamená, že se neporušují i ta zcela jasná.“, dodává Zdenka Vaníčková z ČSOP Salamandr.

Díky letákům, videu a webovým stránkám Zákaz-vjezdu.cz se tak šíří osvěta napříč Beskydy i celou republikou. Heslo „S mašinou nastartuj i mozek“ je ústředním bodem videa i plakátů a má přimět motorkáře k přemýšlení, co svým bezohledným chováním způsobí, pokud do lesa vjedou. A hlavně, že porušují zákon. 

Video spot „Offroad v lese“ vznikl v rámci projektu „Stop nelegálnímu motokrosu v přírodě“, který podpořil Nadační fond Hyundai a Nadace Open Society Fund Praha. Můžete ho shlédnout na Youtube.com, kanál ČSOP Salamandr. 

Přidej odkaz na Bookmarky.cz
Zpět   |   Nahoru

reklama

reklama

Ohodnoť článek jako ve škole


1-nejlepší, 5-nejhorší.

1 2 3 4 5
Celkové hodnocení:   2.86

Anketní otázka