Vaše reklama

Kniha - právě vyšlo: Duchové K2

15.09.2016 - 01:17   |   Redakce: Dana Jakoubková

Duchové K2 Autor: © Jota

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Nakladatelství JOTA právě vychází epická sága o prvovýstupu na nejnebezpečnější horu planety z ediční řady Opravdové příběhy od Micka Conefreye - Duchové K2. 
 
K2 je s 8611 metry téměř o 250 metrů nižší než Mount Everest, ale co se obtížnosti výstupu týče, s přehledem svého slavnějšího soka předčí. Zabít se na ní můžete snadno jak při výstupu, tak při cestě dolů. Mike Conefrey přináší barvitý popis prvních pokusů o dosažení vrcholu i fascinující vhled do složitého dědictví jejího prvovýstupu. Začíná neúspěšnou snahou na drogách závislého okultisty Aleistera Crowleyho a mapuje historii, ve které hned několik velkých a úspěšných mužů propadlo kouzlu K2: od zámožného italského vévody Abruzzského přes revolučního průkopníka lezení ve Spojených státech Fritze Wiessnera, osudem stíhaného expedičního vůdce Charlieho Houstona až po Achilla Compagnoniho a Lina Lacedelliho, Italy, kteří nakonec jako na vrcholu stanuli jako první. Pro všechny se K2 stala posedlostí, ale ani jednomu nepřinesla štěstí.
Pomocí exkluzivních rozhovorů s přeživšími členy jednotlivých výprav i jejich rodinami a díky přístupu k jejich deníkům a osobní korespondenci autor servíruje skutečnou atmosféry „kruté hory“ a odhaluje, proč až do dnešních dnů zůstala horou opravdových horolezců, a to i přes mnohé kontroverze a tragická úmrtí. Duchové K2 je mistrovské dílo horolezecké literatury, vystavěné na napětí a obsazené samými tragickými hrdiny a výstředními snílky.
 
Vyšlo 14. 9. 2016
pevná vazba s přebalem, 360 stran + 8 stran přílohy 
běžná cena: 348 Kč
Originální název: The Ghosts of K2
Přeložil: Jakub Futera
 
Vychází také jako e-kniha.
 
 
Mick Conefrey je autorem knih Everest 1953, How to Climb Mont Blanc in a Skirt a The Adventurer´s Handbook. Jako mezinárodně uznávaný filmař produkoval několik horolezeckých a objevitelských dokumentů pro BBC, včetně cenami ověnčeného The Ghosts of K2, na jehož základě vznikla tato kniha. Žije v Oxfordu.

Duchové K2 Autor: © Jota

Přidej odkaz na Bookmarky.cz
Zpět   |   Nahoru

reklama

reklama

Ohodnoť článek jako ve škole


1-nejlepší, 5-nejhorší.

1 2 3 4 5
Celkové hodnocení:   2.89

Anketní otázka