Vaše reklama

K PÓLU V SEDMDESÁTI! Důchod - žádné staré železo

16.01.2010 - 02:45   |   Redakce: Dana Jakoubková

Stanice na jižním pólu Autor: © NSF

Důchod neznamená staré železo. Mnoho lidí se již po padesátce (nezřídka i po čtyřicítce) začne připravovat na důchod. A pak jsou tu takové nátury, jako je Peter Blaikie, který je ve svém rodném kanadském Montrealu dobře známým právníkem a podnikatelem.

 
 
„V sedmdesáti jsem už dost starý na to, abych dělal takovéhle věci. Se svými 190 centimetry a 100 kily jsem už dost velký na to, abych to udělal. To značí jediné – teď, nebo nikdy!“
Když budete následovat Petrův příklad, není padesátka časem pomalého upadání, avšak naopak ideálním věkem k rychlému nástupu. Peter Blaikie není žádný profesionální sportovec, nýbrž jen aktivní člověk. „Spolu s podnikatelskými sporty, jako je golf a tenis, provozuji také kanoistiku, kajak, plavání, cyklistiku, běh a lyžování,“ napsal do přihlášky na expedici na jižní pól. Mimo jiné pětadvacetkrát absolvoval 180 kilometrů dlouhý dvoudenní Kanadský lyžařský maraton, uběhl tucet maratonů či dokončil přes čtyřicet triatlonů včetně Ironmana.
Tak proč jižní pól? „Vždycky mě fascinovaly polární expedice, speciálně polárníci samotní. Četl jsem mnoho osobních příběhů o těchto hrdinských výletech.“ Je-li vám přes čtyřicet, inspiruje vás možná Peterův příběh k tomu, abyste přehodnotili plány na příštích dvacet let.

Stanice na jižním pólu Autor: © NSF

Přidej odkaz na Bookmarky.cz
Zpět   |   Nahoru

reklama

reklama

Ohodnoť článek jako ve škole


1-nejlepší, 5-nejhorší.

1 2 3 4 5
Celkové hodnocení:   2.58

Anketní otázka