K PÓLU V SEDMDESÁTI! Důchod - žádné staré železo
16.01.2010 - 02:45 |
Redakce:
Dana Jakoubková
Důchod neznamená staré železo. Mnoho lidí se již po padesátce (nezřídka i po čtyřicítce) začne připravovat na důchod. A pak jsou tu takové nátury, jako je Peter Blaikie, který je ve svém rodném kanadském Montrealu dobře známým právníkem a podnikatelem.
„V sedmdesáti jsem už dost starý na to, abych dělal takovéhle věci. Se svými 190 centimetry a 100 kily jsem už dost velký na to, abych to udělal. To značí jediné – teď, nebo nikdy!“
Když budete následovat Petrův příklad, není padesátka časem pomalého upadání, avšak naopak ideálním věkem k rychlému nástupu. Peter Blaikie není žádný profesionální sportovec, nýbrž jen aktivní člověk. „Spolu s podnikatelskými sporty, jako je golf a tenis, provozuji také kanoistiku, kajak, plavání, cyklistiku, běh a lyžování,“ napsal do přihlášky na expedici na jižní pól. Mimo jiné pětadvacetkrát absolvoval 180 kilometrů dlouhý dvoudenní Kanadský lyžařský maraton, uběhl tucet maratonů či dokončil přes čtyřicet triatlonů včetně Ironmana.
Tak proč jižní pól? „Vždycky mě fascinovaly polární expedice, speciálně polárníci samotní. Četl jsem mnoho osobních příběhů o těchto hrdinských výletech.“ Je-li vám přes čtyřicet, inspiruje vás možná Peterův příběh k tomu, abyste přehodnotili plány na příštích dvacet let.
Stanice na jižním pólu Autor: © NSF |
Čtěte také:
- William Willis - V sedmdesáti letech 15 tisíc námořních mil samoty
- Nová internetová aplikace zaměřená na seniory
- Chůze zpomaluje nástup stařecké demence
- Veřejnou dopravou až k Černému jezeru na Šumavě
- 77leté dítě
- KULT STÁŘÍ - Krásné stromy uschlé listí nehyzdí
- Bezvětří skřípe mezi zuby, zažírá se do kůže a jitří nervy …