Vaše reklama

K ČEMU SLOUŽÍ REGISTR PRŮVODCŮ

15.03.2010 - 00:53   |   Redakce: Dana Jakoubková
V této sekci evidujeme KVALIFIKOVANÉ PRŮVODCE pro outdoorové aktivity (hory, kolo, voda, kaňony, speleo atd.) za účelem vytvoření registru služeb daného oboru a nabídky spolupráce s jinými subjekty či veřejností.
 
Titul průvodce v tomto případě představuje nositele přesně stanoveného rozsahu znalostí a dovedností potřebných pro vedení osob v daném terénu či při konkrétní činnosti resp. do přesně stanoveného stupně technické obtížnosti (viz. * činnost horského průvodce) resp.:

 

Český horský průvodce(MŠMT)  vykonávající činnost jako zaměstnanec nebo na základě jiné smlouvy musí mít ukončený státem akreditovaný rekvalifikační kurz pro průvodcovskou činnost horskou, který ho opravňuje k vedení v horském terénu dle obsahu rekvalifikačního kurzu.

 

Mezinárodní horský průvodce UIMLA musí mít ukončené vzdělání dle standardu vzdělání pro mezinárodní horské průvodce stanoveného organizací UIMLA (Unie asociací mezinárodních horských průvodců). Český spolek horských průvodců o. s. je členskou asociací této unie, realizuje a dohlíží na vzdělání mezinárodních horských průvodců UIMLA v ČR.

 

Mezinárodní horský průvodce UIMLA a mezinárodní horský vůdce UIAGM (viz. sekce Vůdci) jsou jediné mezinárodně uznávané kvalifikace pro práci v horách a liší se v rozsahu působnosti stanovené zejména s ohledem na obtížnost terénu. Horský vůdce může působit za každého ročního období ve všech horských oblastech, horský průvodce může vést své klienty pouze na cestách, v jejichž průběhu se nepožívá lezecké techniky.

 

Aspirant mezinárodního horského průvodce UIMLA je člověk, který aktuálně prochází vzdělávacím programem, který odpovídá vzdělávacímu standardu mezinárodního horského průvodce.

 

Bližší informace na:

www.cziml.org – Český spolek horských průvodců

www.uimla.org - Union of International Mountain Leader Associations

 

Pro veřejnost:
Chcte se pustit do některé outdoorové aktivity, ale sami si netroufáte?
Potřebujete partnera, který se postará o bezpečný průběh terénní akce?
Chcete vědět, jakou kvalifika má průvodce vašeho zájezdu?
Pro CK:
Hledáte dlouhodobou spolupráci s kvalifikovaným outdoorovým průvodcem?
Potřebuje rychle najít zástup za „vašeho“ průvodce?
Pro průvodce (základní registrace zdarma):
Hledáte obchodní spolupráci s jiným subjektem?
Máte vlastní nabídku akcí?
Chcete prezentovat svoje znalosti a zkušenosti?
 
Soukromé osoby mohou využít nabídku akcí nebo služeb, profesní organizace zde mohou prezentovat své zájmy, informovat veřejnost o chystaných kurzech nebo jiných akcích. Registrovaným průvodcům poskytuje OutdoorGuide mediální službu se všemi výhodami, které takové parnerství přináší. Máte-li zájem o registraci vyžádejte si formulář pro registraci a podrobné informace. Základní registrace bez komerční nabídky je zdarma.
 

* činnost průvodce po horách spočívá v organizování a provádění jednotlivců nebo skupin v horském prostředí, s výjimkou oblastí ledovců, skal, kaňonů a všech dalších terénů, v nichž postup vyžaduje použití horolezecké techniky, horolezeckých pomůcek a materiálu (zejména stoupacích želez, cepínů, lan, jistících pomůcek), kdy v zasněžených horských terénech je provádění možné pouze ve zvlněných terénech severského typu, kromě terénních zlomů a je vyloučena realizace jakýchkoli lyžařských, skialpinistických a obdobných činností s výjimkou chůze na sněžnicích

Přidej odkaz na Bookmarky.cz
Zpět   |   Nahoru

reklama

reklama

Ohodnoť článek jako ve škole


1-nejlepší, 5-nejhorší.

1 2 3 4 5
Celkové hodnocení:   2.91

Anketní otázka