Vaše reklama

Inovativní kolo značky Mavic

04.09.2016 - 01:29   |   Redakce: Komerční sdělení JVA Prague

CXR Elite Wheel-Tyre Autor: © Mvic

ARPRO-KNAUF INDUSTRIES společně pomáhají značce MAVIC při vývoji inovativního závodního kola pro cyklisty

Společnost MAVIC, specializovaný výrobce jízdních kol, využila technologických možností lehkého materiálu ARPRO® k vytvoření patentované profesionální řady kol závodní kategorie. Tato inovativní kola určená nadšencům cyklistických závodů poskytují technicky vyspělou alternativu drahého karbonu. CXR Elite Wheel-Tyre System z materiálu ARPRO ® , který byl poprvé představen 31. srpna na veletrhu Eurobike, se bude vyrábět ve třech variantách: standardní, pro kola s kotoučovými brzdami a s exkluzivní technologii Exalith. 
 
Tato nová výrobní řada je určena všem závodníkům, kteří chtějí dosahovat nejlepších výsledků za rozumné peníze. Umožňuje využití předností vyspělých aerodynamických rámů a díky kolům odpovídající kvality. Pečlivě zpracovaný design nabízí vysokou pevnost a spolehlivost a díky prostorovému tvarumají kola vynikající aerodynamické vlastnosti, které přispívají k hladké a rychlé jízdě. Ráfeka plášť kola byly konstruovány společně, a svým profilem dokonale splňují požadavky NACA (National Advisory Committee for Aeronautics). Tím jsou zaručeny optimální aerodynamické vlastnosti: nízký odpor vzduchu a vysoká stabilita při bočním větru. Nová kola cyklistům poskytují výhody nízké hmotnosti, vysoké pevnosti, odolnost vůči povětrnostním vlivům, snadné čištění a přepravu.
 
Jelikož jsou vyrobena z všestranně použitelného materiálu ARPRO ® , lze kola po skončení životnosti snadno recyklovat. Mavic CXR Elite Wheel-Tyre System byl vyvinut a vyroben ve spolupráci se společností KNAUF Industries, která ve francouzském Rhinau vylisovala ráfek, vypracovala studii proveditelnosti a provedla řadu úspěšných testů, které potvrdily požadované vlastnosti. Maxime Brunand, MAVIC Category Line Manager, uvedl: “Při vývoji nové řady kol jsme chtěli pro silniční cyklisty vytvořit výrobek, který bude mít vlastnosti závodních systémů ráfků a pneumatik, ale zároveň i odolnost a elegantní vzhled silničních systémů ráfků a pneumatik.
 
Materiál ARPRO ® nám umožnil dosáhnout všech těchto cílů, aniž bychom se odchýlili od našeho závazku nabízet špičkové produkty, které splňují potřeby cyklistů.
Díky všestrannosti materiálu ARPRO ® se nám podařilo vytvořit nová inovativní závodní kola, která jsme představili na veletrhu Eurobike, a již nyní pracujeme na nových produktech v rámci celého našeho sortimentu, kde materiál ARPRO ® pozitivně přispěje k designu, technickým vlastnostem a trvalé udržitelnosti.”
 
Jiří Slezák, obchodní manažer pro evropský trh společnosti JSP, dodal: “Nadšení cyklisté již dlouho žádali kolo se špičkovými technickými parametry, vysokou odolností a dlouhou životností, které nebude stát přehnaně mnoho. Ve spolupráci se společností MAVIC jsme vytvořili inspirativní řadu kol, která díky využití materiálu ARPRO ® tyto požadavky splňuje.”
 
Jérôme Pecquet, Knauf Industries’ Sales Manager, podotkl: „Díky výrobnímu procesu, který jsme uplatnili při výrobě kola Mavic, můžeme cyklistům nabídnout požadované technické vlastnosti a nízkou hmotnost.“
 
Nová kola budou poskytnuta k testování vybraným autorizovaným prodejcům v rámci programu Riding Is Believing společnosti MAVIC od roku 2017.
 
Další informace o materiálu ARPRO ® naleznete na stránkách www.arpro.com  

CXR Elite Wheel-Tyre Autor: © Mvic

Přidej odkaz na Bookmarky.cz
Zpět   |   Nahoru

reklama

reklama

Ohodnoť článek jako ve škole


1-nejlepší, 5-nejhorší.

1 2 3 4 5
Celkové hodnocení:   2.77

Anketní otázka