Vaše reklama

ICEBREAKER OUTDOOR ADVENTURE

24.01.2010 - 15:00   |   Redakce: Dana Jakoubková

Autor: © Icebreaker

Soutěž o akci roku

V roce 2009 byla vyhlášena veřejná soutěž o nejlepší projekt “outdoorové“ akce roku, společně novozéladskou firmou Icebreaker – výrobcem oblečení z merino vlny a časopisem Outdoor magazín. Šlo o podporu myšlenky trvale udržitelného rozvoje a posilování vztahu člověk – pohyb – příroda. Myšlenkou Icebreaker Outdoor Adventure byla inspirace.  
 
Všechny vítězné akce měly být po návratu zpracovány a publikovány na stránkách Outdoor magazínu. Jelikož však časopis změnil vydavatele, nedošlo k návaznosti v projektu, čímž bylo znemožněno dostát závazkům ze strany vítězů směrem k firmě Icebreaker. Dvě vítězné skupiny svoji cestu realizovaly, jedna skupina odstoupila. Po dohodě se zástupci vítězných skupin a firmou Icebreaker jsme se rozhodli publikovat výstupy z uvedených akcí na portálu OutdoorGuide, protože svojí ideou zasahuje soutěžní kategorie. Podrobnosti k IOA najdete níže, jednotlivé články pak postupně v čase v Rubrice EcoOutdoor – Příroda, Etno etika, Turistika…
Pro koho je soutěž
Přednostním směrem byla podpora malé, hospodárné skupiny, ale vyloučeni nejsou ani sólisté. Projektovaná akce by měla svým charakterem ovlivnit každého člověka, kterému není lhostejný svět kolem něj a především generaci nastupujících dobrodruhů. V tomto směru zvyšuje šanci na vítězství ten projekt v každé kategorii, který po návratu nejvhodnějším způsobem odprezentuje ideu a průběh výpravy (přednášky s promítáním na vyšších školách, turistických klubech, na festivalech apod.).
Jaké projekty
Úspěšný mohl být jakýkoliv neotřelý nápad, který šel cestou k naplnění výše uvedeného poslání. Skupina by měla být v maximální míře soběstačná a nezávislá, bez jakéhokoliv negativního vlivu na okolní prostředí, přírodu i místní obyvatele. Není důležité, zda se budete pohybovat pěšky, na lodi, na kole, na lyžích nebo třeba se psím spřežením. Vše však v souladu s přírodou a jejími obyvateli.
Kategorie projektů
1. Výzkum a ochrana přírody
2. Pomoc při údržbě a ochraně ohrožených krajinných celků, živočichů, kmenů apod.
3. Humanitární pomoc
Kategorie byly obsazeny a vyhlášeny v prosinci 2008.
Hodnocení projektů
Projekty byly hodnoceny na základě své originality, transparentnosti, odpovědnosti i schopnosti stát se inspirací nebo zdrojem poznání především pro mladou generaci. Předpokladem vítězného projektu bylo, aby účastníci byli schopni přivézt kvalitní fotografickou dokumentaci pro potřeby časopisu a firmy Icebreaker. Plusem každého projektu pak to, aby se jednotliví členové týmu sami finančně podíleli na své cestě.
Hodnocení projektů bylo společným dílem zástupců časopisu Outdoor magazínu a firmy Icebreaker a bylo plně v kompetenci vyhlašovatelů soutěže. Výsledky nebylo možné právně zpochybnit ani vymáhat právní cestou jejich revizi.
Ceny pro vítěze
Každý člen vítězné skupiny (max. 5 osob) dané kategorie obdržel kvalitní vybavení z produkce firmy Icebreaker. Jednotlivé části materiálové podpory byly specifikovány dle charakteru vítězné projektu. Značka Icebreaker  představuje technicky vyspělý oděvní program výrobků z čisté vlny merino. Vysokohorská merino vlna je jemnější a měkčí než ta od ovcí z nížin. S pokožkou se tedy snáží skvěle a také proto snadněji dýchá. Nadto lépe izoluje a umí se přizpůsobit klimatickým podmínkám. Kdyby ovčí vlákno nefungovalo, zvíře, které jím příroda vybavila, by nepřežilo. Ale nejenom vlákno této vlny pracuje na základě přírodních principů. I samotná společnost Icebreaker New Zealand Limited je zabudovala do způsobů, jakými funguje již třináct let. Pro přehled o nabídce značky Icebreaker navštivte webové stránky www.icebreaker.com .
.

Autor: © Icebreaker

Přidej odkaz na Bookmarky.cz
Zpět   |   Nahoru

reklama

reklama

Ohodnoť článek jako ve škole


1-nejlepší, 5-nejhorší.

1 2 3 4 5
Celkové hodnocení:   2.9

Anketní otázka