Vaše reklama

Hurikán Sandy zasáhl i americké parky - některé jsou mimo provoz

16.11.2012 - 00:04   |   Redakce: Tourism-Review

Hurikán Sandy zasáhl nejen hustě zalidněné východní pobřeží Spojených států. Také národní a státní parky ve vnitrozemí utrpěly značné škody v důsledku silné bouře, větru, sněhu a deště. Správa Národních parků uvádí, že kvůli škodám musela zcela, nebo alespoň zčásti zavřít celkem 69 parků.

Přes sto zaměstnanců správy začalo pracovat v oblastech nejvíce zasažených hurikánem, hlavně v newyorských přístavních parcích a na severu New Jersey. Správa parku nahlásila, že elektrické i mechanické systémy Ellis Islandu byly pod vodou a novinami proběhly obavy, že vysokovoltážní vybavení na Liberty Islandu bylo zcela ztraceno. Uvolnila se také palivová nádrž.
Silné záplavy se nevyhnuly většině parkům v oblasti newyorského přístavu, včetně Battery Parku na Manhattenu. Budovy na Governors Islandu, který přišel o doky, zaplavila voda do půl metru a silnice na Fire Islandu byly kvůli záplavám neprůjezdné. Velké škody hlásí taky chráněné území Gateway, včetně Breezy Point a Sandy Hook.
Za oběť padlo také mnoho stromů v Národním historickém parku Morristown v New Jersey, kde George Washingtion v roce 1779 rozložil své stany. Národní historický park Valley Forge v Pensylvánii zase čelil výpadku proudu a ve spoušti po hurikánu zbyla spousta vyvrácených stromů. Podle vedoucích správy parků ale nedošlo k vážnému poškození památných míst. Zavřeny byly všechny parky v oblasti National Capital Region, kde kvůli stoupajícím hladinám řek a potoků úřady stále varují před možnou povodní.
Většina ostrova Assateaugue při pobřeží Virginie a Marylandu zůstala pod vodou. Parkoviště jsou zanesená pískem a škodám neunikly ani kempy. Virginský Národní park Shenandoah, známý stezkou Skyline Drive je také až do odvolání zavřený. Západní Virginie se zase potýká z výpadky proudu. V oblasti Národní scénické řeky New River Gorge totiž napadlo půl metru sněhu.
Přidej odkaz na Bookmarky.cz
Zpět   |   Nahoru

reklama

reklama

Ohodnoť článek jako ve škole


1-nejlepší, 5-nejhorší.

1 2 3 4 5
Celkové hodnocení:   2.88

Anketní otázka