Vaše reklama

Hipoturistika sbírá body - Podyjím v sedle koně

03.06.2010 - 21:23   |   Redakce: Dana Jakoubková

Autor: © Turistika Podralsko

Popularita putování v sedle koně vedla kartografy k novým značkám v mapách

Pro milovníky putování na koňském hřbetu i pro ty, kteří jsou již z cestování po svých unaveni, se nabízí možnost v tomto koutu jižní Moravypoměrně mladá.
Jezdci se po dlouhých jednáních se správou Národního parku Podyjí před třemi lety dohodli a vyznačili dvě jezdecké trasy, které vedou přes území parku, kam měli jezdci na koních do té doby vjezd zakázán, protože kopyta jejich koní ničila stezky pro pěší. První trasa spojila Znojmo s Vranovem nad Dyjí a je kolem 30 kilometrů dlouhá, druhá vede ze Znojma do Hnanic a je asi o deset kilometrů delší. Na stezkách naleznete i šest úvazišť, kde budete moci nechat koně odpočinout a třeba se přitom pokochat pohledy do krásné přírody. Než však osedláte koně, nezapomeňte si pročíst vyhlášku vedení parku, kde se dočtete, jak se máte během projížďky Podyjím chovat. Podrobné informace najdete na www.nppodyji.cz.
Popularita putování v sedle roste, jezdecké stezky vzbuzují zájem jak u domácích, tak u zahraničních turistů. První impuls pro vybudování jednotného projektu hipoturistiky v České republice byl zaznamenán v jižních Čechách, a v současnosti najdete trasy pro putování v sedle v každém regionu.
Dokonce i kartografové přistoupili k této skutečnosti zodpovědně s tím, že začali zakreslovat do map i doporučené trasy pro cesty koňmo včetně úvazišť a ustájení resp. noclehů a možnosti stravování pro koně i jezdce tzv. stanic, a to nejen v Podyjí. V některých regionech dokonce už mají i restaurace, před kterými si můžete – jako ve westernu – koně uvázat.

Autor: © Turistika Podralsko

Přidej odkaz na Bookmarky.cz
Zpět   |   Nahoru

reklama

reklama

Ohodnoť článek jako ve škole


1-nejlepší, 5-nejhorší.

1 2 3 4 5
Celkové hodnocení:   2.9

Anketní otázka