Vaše reklama

Dveře, brány, vchody a východy - symbol změny a přeměny

31.03.2011 - 04:34   |   Redakce: Dana Jakoubková
Starořímský bůh Janus byl považován za boha minulosti, současnosti i budoucnosti zajišťující dobrý počátek všech věcí, ochránce dveří a bran, východů a vchodů. Byl symbolem změny a přeměny. Bývá zobrazován se dvěma tvářemi, z nichž stará tvář se dívá dozadu (do minulosti) a druhá, mladá tvář hledí dopředu (do budoucnosti). Hleděl dopředu i dozadu také proto, že konec jednoho je zároveň počátkem dalšího.
Nejen tato skutečnost je společným jmenovatelem pro to, aby časopis OutdoorGuide mediálně i skutkově propojoval prostřednictvím pohybu a pobytu v přírodě na první pohled nesourodé skupiny a jednotlivce. Zdravý a zajištěný čtenář, raftový klub pro slepce, šedesátiletý turista, studijní program Univerzity Karlovy pro osoby se specifickými potřebami, cesty pro handicapované jedince, vzdělávací program pro rodiny s malými dětmi …, to vše má jedno společné, totiž synergický přístup k člověku a jeho konání vzhledem k pohybu a pobytu v přírodě. Propojuje souvislosti, motivuje, inspiruje.
Jedním z našich nejnovějších partnerů je Občanské sdružení Janus, jehož hlavními podporovateli jsou Ministerstvo práce a sociálních věcí ČR a Nadace Terezy Maxové dětem.
Lidé ve sdružení využívají své dlouholeté zkušenosti a znalosti s věnují se dětem, dospívajícím a mladým lidem z náhradní péče, kteří vyrůstají či vyrůstali mimo přirozené rodinné prostředí nebo v náhradní rodinné péči a potřebují specifickou, komplexní podporu.

„Jestliže si má dítě zachovat vrozený smysl pro zázraky ... potřebuje společnost alespoň jednoho dospělého, pro kterého nejsou zázraky vyloučeny, a který pak s dítětem bude znovu objevovat radost, vzrušení a zázračnost světa, ve kterém žijeme.“ Rachel Carson

                  

Snahou sdružení je spolupodílet se na vyplnění mezery v oblasti přípravy dětí a mladých lidí na odchod z náhradní péče či na opuštění ústavních zařízení. Díky podpoře a pomoci umožňují těmto ohroženým dětem a mladým lidem nalézat tu správnou cestu k sobě samým i k druhým. Tu cestu, která povede k jejich budoucímu samostatnému, spokojenému a plnohodnotnému životu. A právě zde se nabízí prostor i pro rozvoj jejich zájmů a motivace směrem k pobytu v přírodě.

Jak milý tvor je člověk, když je člověkem.                     Menandros

 
Naší snahou bude propojit schopnosti a znalosti obou subjektů ve směru, který může život uvedených dětí a mládeže výrazně obohatit. Zde nejde o výkony, o věk ani omezení…Podstatné jsou prožitky, pochopení a sdílení. Podstatný je příběh. Je úplně jedno, je-li to příběh živočicha nebo hory kamení, je jedno jestli ho prožil špičkový horolezec nebo děda s holí, děvče na vozíku či chlapec bez táty a mámy. Tam za dveřmi je prostor pro každého. Proto vítáme každý podnět pro naplnění naší filosofie a každého, kdo o podporu stojí.
Zajímá-li vás dění, které je tak trochu stranou „hlavního proudu“, ale rozhodně ne „vedle“, sledujte nás.
Přidej odkaz na Bookmarky.cz
Zpět   |   Nahoru

reklama

reklama

Ohodnoť článek jako ve škole


1-nejlepší, 5-nejhorší.

1 2 3 4 5
Celkové hodnocení:   2.9

Anketní otázka