Vaše reklama

DŘEVĚNÉ FREERIDOVÉ LYŽE VEDOU

22.02.2010 - 21:46   |   Redakce: Dana Jakoubková
Osvěžující technické řešení pro freeridové lyže – zbavte se laminátu. Sofistikovaný model touringových lyží Völkl Amaruq Eco vychází z konceptu sériové výroby postavené na dřevu a prezentuje vysoký stupeň povědomí o životním prostředí.
Princip, funkce a působivé procento recyklace materiálů – taková je nová turistická lyže Völkl. Vyrábí se téměř výhradně z FSC certifikovaného dřeva, které pochází z „domácích“ tj. německých lesů. Laminát byl nahrazen speciálním uložením jednotlivých vrstev dřevěných dýh, aniž by byl ohrožen výkon nebo funkčnost. Skluznice je vyrobena ze 100% recyklovaného povrchu tzv. regranulátu, hrany jsou opatřeny z 60 % recyklovanou ocelí. Namísto použití konvenčních epoxidových lepidel využívá Volk bio-pryskyřice z udržitelných zdrojů. A jde ještě dále, environmentální aspekt nekončí s lyží, ale rozšiřuje se i na obal: lyže jsou dodávány ve speciální tašce vyrobené z biologicky odbouratelných přírodních vláken. A nakonec – tyto komplikovaně vyrobené lyže ponesou značku "Made in Germany".
S touring lyžemi Amaruq Eco značka Völkl dokazuje, že udržitelnost a technický „drajv“ není nic exkluzivního. Výroba v továrně Straubing splňuje nejvyšší nároky na technické úrovni, jakož i z ekologického hlediska, a představuje také příkladné vlastnosti z hlediska logistiky, výběru materiálů, zásobování energií, stejně jako firemní kultury při výrobě sportovního vybavení. Proto se tyto lyže styly vítězem veletrhu ISPO 2010 v kategorii Eco Hardware.
Splitboard Atomic Poacher Premium Renu
S obdobnou ideou přišel i Atomic a jeho ekologický split-board. Turistický snowboard má jádro z topolového dřeva a speciálně lepené dřevo jasanové. Část obsahu skleněného vlákna byla nahrazena vrstvami juty, což je jak eko, tak i lehčí. Svrchní lak je vodní bázi. Spojení obou částí zabere jen tři minuty, a jste schopni držet krok s výkonem konvenčního snowboardisty. Atomic zde ukazuje, že moderní a vysoce funkční sportovní vybavení lze vyrobit udržitelným způsobem bez kompromisů v oblasti funkce nebo designu. A zato získal tento Split vítězství v kategorii Eco Hardware Snowboard na veletrhu ISPO 2010.
Přidej odkaz na Bookmarky.cz
Zpět   |   Nahoru

DŘEVĚNÉ FREERIDOVÉ LYŽE VEDOU

???

jezdím freeride, miluju přírodu, myslím, že se chovám ekologicky, ale ekoligecké...

Diskutovat

reklama

reklama

Ohodnoť článek jako ve škole


1-nejlepší, 5-nejhorší.

1 2 3 4 5
Celkové hodnocení:   2.87

Anketní otázka