Vaše reklama

Domy přírody - tip na levné ubytování

21.11.2018 - 13:28   |   Redakce: Miroslav Prokeš

Traunstein Naturfreundehaus Gmunden Autor: © Přátelé přírody z.s.

Pokud si rádi dovolenou plánujete sami a chcete ji strávit jinak než ostatní, vyzkoušejte levné ubytování na 1000+1 místech v Evropě i jinde ve světě. Mezinárodní hnutí Přátelé přírody provozuje na tisíc ubytovacích zařízení od turistických útulen po horské hotely nejen v evropských zemích, zejména v těch německy mluvících, ale třeba i v Chile či v senegalském Dakaru. 

Domy Přátel přírody na rozdíl od běžného ubytování nabízejí vždy něco navíc: programy a balíčky pro volný čas, přátelské přijetí a pomoc hostům v několika jazycích. Chcete-li objevovat přírodu a místní kulturu, anebo pouze relaxovat, jsou pro vás Domy Přátel přírody tím pravým místem, které byste si neměli nechat ujít. Zde je několik důvodů:
Přátelé přírody vítají všechny příchozí
V jejich Domech vznikají nová a utužují se stará přátelství.
Jsou přátelské k rodinám
Jsou zaměřené na trvale udržitelný a k přírodě ohleduplný turismus.
Domy Přátel přírody jsou vždy dostupné veřejnou dopravou.
ubytování za rozumnou cenu, pohostinnost, útulnou atmosféru.
Můžete si zde opravdu odpočinout, ochutnat místní kuchyni, anebo si sami uvařit, co máte rádi.
Ve většině z Domů můžete využít balíčky aktivit připravené na míru rodinám či skupinám.
 
Zatím jsou Domy Přátel přírody záležitostí především západní Evropy - zvlášť v Rakousku a Německu jsou jich stovky, v ostatních státech Evropské unie je ale také najdeme. Kromě toho vás Přátelé přírody uvítají i v Nepálu, Spojených státech, Chile či v africkém Senegalu. 
Najděte si ubytování pro dovolenou podle své chuti v chatách a základnách Přátel přírody (včetně českých) na www.friendsofnaturehouses.net. Nebudete ani trochu litovat.
 
Chcete získat tuto možnost ještě levněji? Staňte se členem Přátel přírody!
Samotné hnutí vzniklo jako svépomocný turistický spolek už v roce 1895 ve Vídni a od té doby se rozrostlo na více než 500 tisíc členů ve 43 státech na čtyřech kontinentech. Jeho česká větev byla po pauze dvou totalit obnovena v roce 1991, spolek Přátelé přírody z.  s. má svoje aktivní skupiny v řadě krajů Česka. 
Členové spolku Přátelé přírody z. s. mají ve všech zahraničních Domech přátel přírody nárok na slevu ve výši 15 až 50 procent na členskou známku. Tu může každý zájemce obdržet spolu s průkazem poštou po přihlášení se na adrese info@pratele-prirody.cz a zaplacení ročního členského příspěvku ve výši 200 Kč, nad 65 let 150 Kč, dítě do 15 let 100 Kč. 
 
Základny Přátel přírody v Česku

Další info: Přátelé přírody z. s., www.pratele-prirody.cz 

Traunstein Naturfreundehaus Gmunden Autor: © Přátelé přírody z.s.

Autor: © Naturfreunde Haeuser

Autor: © Přátelé přírody z.s.

Přidej odkaz na Bookmarky.cz
Zpět   |   Nahoru

reklama

reklama

Ohodnoť článek jako ve škole


1-nejlepší, 5-nejhorší.

1 2 3 4 5
Celkové hodnocení:   2.81

Anketní otázka