Vaše reklama

Do nitra amazonské džungle

16.06.2010 - 22:56   |   Redakce: Dana Jakoubková
Na Zemi prý není oblast, kde se hemží tolik hmyzu, ptáků a savců. Více než 438 000 druhů rostlin najdete v prostředí, které přesahuje 1,4 miliardy km2 v Brazílii, Peru, Kolumbii, Venezuele, Ekvádoru, Bolívii, Guyaně, Surinamu a Francouzské Guyaně. Zároveň zde probíhá odlesňování tropických pralesů, které představuje až jednu pětinu emisí skleníkových plynů – více než ze všech vlaků, letadel a aut na světě. I přes tato negativa se zde provozuje již třicet let eko-turistika umožňující poznat amazonský prales bez obav o poškození biologické rozmanitosti.

Volně žijících živočichové jsou jedním z hlavních důvodů, proč se návštěvníci hrnou do Amazonie. Peruánské  Manu Wildlife Center je jediným v nížinách Manu, který nabízí pozorování v korunách stromů pralesa v milionu km2 Amarakaeri – zóna vyhrazená v rámci Národního parku Manu, který je nejrozsáhlejším chráněným tropickým pralesem na této planetě. Zde můžete sledovat jednu z „nejlepších sbírek“ exotických ptáků a pozorovat jednoho z nejtěžších pralesních suchozemských zvířat – tapíra . Plošiny pozorovatelen a věže nabízejí ohromující výhled na kvetoucí nebo plodící stromy, které lákají opice i ptáky.
Pokud hledáte něco hluběji v pralese i s ubytováním, navštivte Kawapi Ecolodge & Reserve. Nachází se na původním území ekvádorského kmene Achuar poblíž peruánské hranice, je přístupné pouze ze vzduchu a je důsledně sledován jako jeden z nejlepších ekoturistických projektů na světě. Aktivity si naplánujte podle vašeho apatitu, žádný program není stanoven předem. Můžete tak uspořádat vše od krátkých výletů na den až po dlouhé dobrodružství, stejně jako noční výlety, plavání, jízdu na kajaku apod. Lodge byla postavena řemeslníky z Achuar s využitím místních materiálů. Všechny „chýše“ byly postavené na kůlech a jsou spojeny „palubními“ stezkami.
Ale nejlepší způsob, jak zažít deštný prales je vyrazit ven do divočiny jen se spacákem a tábořit. GreenTracks Outfitters nabízí kompletní balíčky Pacaya Samiria Expedition Program. Spát pod hvězdami uvnitř rezervace Pacaya Samiria (17 000 km2 přírodní rezervace v Peru) znamená, že budete obklopeni volně žijícími živočichy včetně růžových a šedých říčních delfínů. Každý cestovatel si může přizpůsobit své činnosti k zážitku vlastního dobrodružství včetně pěších túr pralesem i pádlování po řekách Ucayali a Marañon.
Přidej odkaz na Bookmarky.cz
Zpět   |   Nahoru

reklama

reklama

Ohodnoť článek jako ve škole


1-nejlepší, 5-nejhorší.

1 2 3 4 5
Celkové hodnocení:   2.9

Anketní otázka