Vaše reklama

Charitativní expedice do Himálaje

07.09.2011 - 08:35   |   Redakce: Monika Granja/Nadace Olgy Havlové

Pavlína Folovská Autor: © Nadace Olgy Havlové

Dnes z Ruzyňského letiště odletěla šestičlenná skupina, která se vydala do Himalájí zdolat šestou nejvyšší horu světa Čo Oju, vysokou 8201 metrů. Jednou z členek expedice je Pavlína Folovská, která s sebou nese charitativní poslání – svým výstupem na horu pomoci mladým lidem se zdravotním a sociálním handicapem. Výtěžek z výstupu půjde Výboru dobré vůle – Nadaci Olgy Havlové, který informace o průběhu expedice bude zveřejňovat v rámci kampaně „Odskáčeme si to za Vás“.
 
„Obdivuji odvahu Pavlíny Folovské a její upřímnou snahu propojit náročný výstup, který jistě vzbudí pozornost médií, s možností získat finanční prostředky pro handicapované“, říká MUDr. Milena Černá, ředitelka Výboru dobré vůle - Nadace Olgy Havlové. „Pavlínu jsem poznala jako bytost schopnou vcítit se do situace lidí v obtížných životních situacích. Budu na ni myslet a těšit se na její dobrý návrat,“ dodává M. Černá.

„S mladými talentovanými lidmi, kterým Nadace Olgy Havlové pomáhá vystudovat na středních nebo vysokých školách, máme něco společné. Já chci zdolat horu Čo Oju a oni chtějí zdolat tu horu „svou“. Jen se ty hory jmenují jinak…tma, ticho, osamělost v dětském domově. Získat plnohodnotné vzdělání jim dává naději na lepší život. Ráda bych jim v tom tímto sportovním výkonem a charitativní sbírkou pomohla“, říká Pavlína Folovská.

Pavlína pracuje jako manažerka společenské odpovědnosti a sport provozuje ve svých volných chvílích. Dříve se závodně věnovala crossovému běhu a běhu na lyžích, dnes se účastní vytrvalostních závodů, Pražského maratónu, Jizerské Padesátky aj. Často jezdí do hor, ať už jde o alpské výstupy nebo lezení po skalách. Po víceletých zkušenostech se rozhodla aktivně se zapojit do pomoci potřebným. Pavlína Folovská se rozhodla uskutečnit svůj dlouhodobý sen, vystoupat na Čo Oju v Himalájích, vysokou 8 201 metrů. Pomůže jí v tom zkušený vůdce Josef Šimůnek. Výprava začíná 7. září 2011 a potrvá více než měsíc.

Projekt se realizuje v rámci kampaně „Odskáčeme si to za Vás“ Nadace Olgy Havlové. Kampaň iniciovali skokani Jan Krédl a Jan Odehnal, kteří ve prospěch lidí se zdravotním postižením odskákali Hervis 1/2 Maraton po jedné noze. Takto získali pro Nadaci Olgy Havlové 80 tisíc korun na nákup zdravotnických pomůcek handicapovaným. Celou trasu 21 kilometrů zdolali v čase 4 hodiny a 5 minut a tímto výkonem byli zapsáni do České knihy rekordů.

www.facebook.com/odskaceme.si.to.za.vas

Partnery kampaně jsou: Český rozhlas, ČSOB, Lineart group, a.s., Nutrend D.S., a.s., Namche – Outdoor, Travel & Climbing Center, H.E.A.T. trade s.r.o., Direct Alpine, s.r.o., Brandz Friendz, Hervis Sport a móda s.r.o.

Pavlína Folovská Autor: © Nadace Olgy Havlové

Přidej odkaz na Bookmarky.cz
Zpět   |   Nahoru

reklama

reklama

Ohodnoť článek jako ve škole


1-nejlepší, 5-nejhorší.

1 2 3 4 5
Celkové hodnocení:   2.91

Anketní otázka