Vaše reklama

Charitativní BMX závod pomáhá dětem

15.07.2017 - 20:47   |   Redakce: Dana Jakoubková

Charity Jam Brumov Autor: © Dana Jakoubková

Druhou červencovou sobotu praskal valašský bikepark města Brumov-Bylnice ve švech. Již poosmé tu předváděli nejlepší jezci kategorie „park“ z Česka, Slovenska i ze zahraničí svoji představivost a zručnost. Závod byl ovšem vším možným jen ne tuctovým. Hlavní roli totiž na této „přehlídce lidskosti“ hrály rodiny s postiženými dětmi.
Tradiční klání, které organizuje parta nadšenců z velkým srdcem, nese název Charity Jam a podtext „charitativní“ by mohl mluvit sám za sebe. Mezi obdobnými akcemi na BMXové scéně ale snese jen těžko srovnání, ať už jde o myšlenku nebo způsob její realizace. Veškerý finanční výtěžek je totiž věnovaný konkrétnímu dítěti, a to hned na místě, před zraky diváků. Bez nároku na odměnu se angažují jak jezdci samotní, tak celý organizačně-provozní tým. Odměnou jsou jim silné emoce a dobrý pocit, že pomáhají smysluplně a transparentně.
Cifry na tomhle závodě ovšem nepředstavují jen matematickou kombinací. Tady se za nimi skromně schovává specifická člověčina a jen ten, kdo to zažil na vlastní kůži, tak ví, proč se sem napřesrok musí vrátit.
Info:

Charity Jam Brumov Autor: © Dana Jakoubková

Charty Jam Brumov Autor: © Dana Jakoubková

Charity Jam Brumov Autor: © Dana Jakoubková

Přidej odkaz na Bookmarky.cz
Zpět   |   Nahoru

reklama

reklama

Ohodnoť článek jako ve škole


1-nejlepší, 5-nejhorší.

1 2 3 4 5
Celkové hodnocení:   2.78

Anketní otázka