Vaše reklama

Cestovatelský Ekofestival - Sedm divů na sedmi kontinentech

20.10.2010 - 00:17   |   Redakce: Dedm divů

Autor: © Dana Jakoubková

Pokud máte alespoň trochu toulavou povahu, smysl pro romantiku a udržitelný rozvoj, pak si nemůžete nechat ujít ekofestival s cestovatelskou tématikou nazvaný „Sedm divů na sedmi kontinentech“, který se uskuteční v sobotu 23. října v Krásné Lípě.
Festival v 15 hodin zahájí vyprávění cestovatele Martina Růžičky z cest po Peru, Bolívii a Argentině. Následuje autogramiáda fotografické encyklopedie „Národní parky Evropy“ známého českého zoogeografa Miloše Anděry a úchvatná diashow manželské dvojice profesionálních fotografů Motani zachycující krajinu od pobřeží Kalifornie až ke kanadským hranicím. V 18 hodin začíná workshop hry na didgeridoo vedený dvěma mistry hry na tento neobvyklý australský nástroj Janem Vlachem a Jiřím Haladou. V tentýž čas, ale v jiném prostoru, je připravena festivalová specialitka - cestopisná přednáška známého českého textaře Michala Horáčka. Po jejím skončení čeká na publikum další dobrodružné vyprávění, tentokráte o expedici Tomáše Kubeše do srdce Afriky za domorodými Pygmeji. Festivalové finále začíná ve 20 hodin, bude jím komponovaný pořad se členy redakčního týmu magazínu Koktejl, doprovázený koncertem na didgeridoo. Dozvíme se mnoho zajímavého o práci v cestovatelském časopise.
Doprovodný program
Pro návštěvníky festivalu je navíc připraven doprovodný program a soutěž o kalendáře a DVD. Pro rodiny s dětmi organizujeme dopolední výlet a dospělým odvážlivcům doporučujeme noční školu přežití v divoké přírodě.
Díky podpoře Evropského fondu pro regionální rozvoj je vstupné na celý festivalový program zdarma.
Akci pořádá České Švýcarsko, o.p.s., společně s redakcí Magazínu Koktejl v Domě Českého Švýcarska, který se nachází na náměstí v Krásné Lípě. Informace o ekoturistice jak ji chápe festivalové motto zde.
Další informace: www.sedm-divu.cz nebo www.ceskesvycarsko.cz.

Autor: © Dana Jakoubková

Přidej odkaz na Bookmarky.cz
Zpět   |   Nahoru

reklama

reklama

Ohodnoť článek jako ve škole


1-nejlepší, 5-nejhorší.

1 2 3 4 5
Celkové hodnocení:   2.91

Anketní otázka