Vaše reklama

Čelovka FENIX HL35 - světelný dříč

25.01.2016 - 13:10   |   Redakce: Komerční sdělení/Vlastimil Beránek

Autor: © Čelovka Fenix HL35

Robustní čelovka Fenix HL35 s maximálním výkonem 450 lumenů odolá díky své pevné konstrukci všem rozmarům počasí. Usnadní práci na stavbách, ocení jí také jeskyňáři, turisté a v neposlední řadě také běžci.
 
Čelovka nabízí velkou variabilitu co se druhu napájení týká. Volit můžete jak alkalické či NiMH tužkové baterie, tak také li-ion akumulátory typu 14500. Maximálního světelného výkonu 450 lumenů v BURST režimu dosáhnete právě při použití dvou li-ion akumulátorů, nejdelší dobu výdrže svícení má na alkalické baterie. V nejnižším Moonlight režimu se ze světla o 0,5 lumenech, postačujícím pro čtení či orientaci ve stanu, můžete těšit neuvěřitelných 25 dní. Kromě standardních odstupňovaných pěti režimů svícení je k použití připraven také výstražný SOS mód. Již zmíněná doplňková červená LED značky Nichia s dvěma režimy svícení usnadňuje adaptaci očí na tmu a jejím světlem nerušíte bezprostřední okolí.
 
Pevná celokovová konstrukce čelovky zajišťuje její optimální chlazení. Čelovka je díky svému provedení nárazuvzdorná a v souladu se standardem IP68 prachotěsná a vodotěsná až do 2 metrové hloubky. Speciálně strukturovaný reflektor vytváří světelné haló o celkové šířce 90° s intenzivněji prosvětleným ohniskem, které dosvítí až do vzdálenosti 90 metrů. Čelovku lze pohodlně ovládat pomocí dvou tlačítek. Větším z nich aktivujete a cyklicky ovládáte režimy bílého světla, menší tlačítko potom umožňuje nezávislé ovládání červeného světla. Další významnou devízou této čelovky je teplý odstín bílého světla, tzv. neutral white, který poskytuje moderní dioda XP-G2 americké firmy Cree. Proto se můžete spolehnout na věrnější a kontrastnější podání barev v terénu než u běžného „studeného“ světla.
 
Vzhledem k vysoké odolnosti – tělo je vyrobeno z leteckého tvrzeného hliníku s anodizovaným povrchem - najde Fenix HL35 využití coby pracovní čelovka na stavbách a v průmyslových provozech. Výrobce ji doporučuje také speleologům a do všech situací, kde nevadí její vyšší hmotnost a rozměry. Vysoký výkon a doplňkové červené světlo uvítají také rybáři a myslivci, kteří nechtějí zbytečně budit pozornost okolí. Zájem určitě vzbudí také mezi amatérskými astronomy. Plnohodnotně ji lze použít na běžky, jako běžeckou čelovku, na turistické výlety a kempování.
 
Všechny parametry svítilny Fenix HL35 jsou změřeny v souladu s normou ANSI/NEMA FL 1-2009.
 
Doporučená MOC: 1 459 Kč 
Podrobnosti: www.kronium.cz 

Autor: © Čelovka Fenix HL35

Přidej odkaz na Bookmarky.cz
Zpět   |   Nahoru

reklama

reklama

Ohodnoť článek jako ve škole


1-nejlepší, 5-nejhorší.

1 2 3 4 5
Celkové hodnocení:   2.78

Anketní otázka