Vaše reklama

Beskydy: Cyklovíkend pro rodiny s dětmi

06.08.2013 - 14:33   |   Redakce: Martin Stiller

Autor: © Cyklocestovani.cz

Během druhého srpnového víkendu (9.-11.8.2013) se můžete vydat do Frenštátu pod Radhoštěm na premiérový ročník cyklovíkendu pro rodiny s dětmi. Hlavní myšlenkou této nové akce občanského sdružení Cyklocestovatelé je být aktivní  i po narození dětí. O tom vás přesvědčí rodina Podivínských, která se se čtyřmi dětmi vydala na cyklocestu z Čech až do Afriky nebo rodina Sztulových, která na kole procestovala kus Evropy. Obě rodiny se představí i v rámci filmové projekce v areálu frenštátského autokempu. 
Jelikož si děti rády hrají a soutěží, tak organizátoři  na neděli 11.8. připravili na stejném místě dětský den, kdy si děti, ale i dospělí, mohou mimo jiné vyzkoušet elektrokola, handbike, tříkolku, čekají je různé překážkové dráhy, kreslení a další cestovatelské dovednosti a úkoly. 
Občanské sdružení Cyklocestovatelé dlouhodobě propaguje krásy cestování na kole. Už od roku 2006 pravidelně pořádá divácky úspěšné festivaly Cyklocestování, které se konají ve Frýdku-Místku, Hradci Králové a Brně a kde cyklocestovatelé z České republiky, ale i zahraničí, inspirují návštěvníky prostřednictvím promítání fotografií, besed a workshopů k dalším expedicím a cestám. 
V nabídce cyklovíkendu nechybí ani možnost cyklistických vyjížděk krásným prostředím Beskyd, v sobotu 10.8. se koná také akce pro nejmenší děti - kočárkový výstup na Velký Javorník a v sobotu najdete stánek projektu www.cyklocestovani.cz na Svátku dřeva, akci, kterou v areálu na Horečkách pořádá Městské kulturní středisko ve Frenštátě pod Radhoštěm, jež je i spolupořadatelem cyklovíkendu. 

Autor: © Cyklocestovani.cz

Přidej odkaz na Bookmarky.cz
Zpět   |   Nahoru

reklama

reklama

Ohodnoť článek jako ve škole


1-nejlepší, 5-nejhorší.

1 2 3 4 5
Celkové hodnocení:   2.9

Anketní otázka