Vaše reklama

Alpský klub Brno - zážitky akčně i bezpečně

06.06.2012 - 18:50   |   Redakce: dj
Pobyt na horách je nejlépe stráveným časem pro mnohého z vás. Ne každý si však troufá podniknout vysokohorskou či lyžařskou túru na vlastní pěst a ne každý si může nebo chce najmout vůdce či průvodce. K tomu, abyste si oblíbené aktivity v terénu užili naplno, se ale musíte umět pohybovat bezpečně. A právě k tomuto cíli směřuje projekt občanského sdružení Alpský klub Brno, určený pro laickou veřejnost a horské začátečníky. V plánu má prostřednictvím teoretických přednášek a praktických kurzů v terénu předávat zkušenosti nezbytné pro plánování a bezpečnou realizaci sportovních aktivit v horách. OutdoorGuide je hlavním mediálním partnerem projektu.
 
Mezi témata letošního roku patří například zajištěné cesty, orientace, meteorologie, děti v horách, zdravotní rizika exotických končin, pohyb v extrémních podmínkách, cykloturistika, skialpinismus a další.
 
Zodpovědné chování každého návštěvníka hor je důležité nejen pro aktéry samotné, ale také pro ostatní vyznavače horských sportů, protože každá nehoda či incident vrhá špatné světlo na naši činnost jako takovou, a je vodou na mlýn organizacím a jednotlivcům prosazujícím všemožná plošná omezení a zákazy.
 
Zkusme jim tedy společně nedat šanci.
 
Plán přednášek a kurzů projektu najdete na www.alpklub.cz.
Informace z oblasti bezpečnosti a zdraví v terénu budeme přinášet on-line i zde na webu www.OutdoorGuide.cz v rubrice Zdraví a bezpečnost. Najdete zde praktické informace dozorované lékaři a specialisty nejen k otázkám horským (výšková nemoc, aklimatizace, výškový kašel, výživa, první pomoc, kanibalismus, specifika pro děti v horách, podchlazení atd.), ale i k obecně platným pro pohybu v terénu.
Přidej odkaz na Bookmarky.cz
Zpět   |   Nahoru

reklama

reklama

Ohodnoť článek jako ve škole


1-nejlepší, 5-nejhorší.

1 2 3 4 5
Celkové hodnocení:   2.9

Anketní otázka