Vaše reklama

13 nejzajímavějších tipů na cesty v roce 2013

01.01.2013 - 00:48   |   Redakce: Tourism Review

Brazílie Autor: © Tourism Review

Při cestování hraje snad nejdůležitější roli destinace, takže pokud je osvědčená, tím lépe. Internetová organizace pro cestování, G Adventure, požádala pět nejlepších blogerů, kteří se věnují turistice, aby sestavili seznam 13 nejlepších destinací pro rok 2013.

O nejzajímavějších destinacích se píše na blozích Everything Everywhere, Nomadic Matt, Legal Nomad, Uncornered Markets a Wild Junket. Blogy jsou známé jak na Facebooku, tak na Twitteru, kde mají spoustu příznivců a autory jsou profesionálové, kteří své práci rozumějí. Vše, co píší, vychází z jejich vlastní zkušenosti. Podívejte se jen zkráceně, která místa doporučují k cestám v roce 2013:

1/ Brazílie

Brazílie bude v roce 2014 hostit Světový pohár a v roce 2016 Olympijské hry. Očekává se proto, že tento rok se sem dostanete ještě relativně za dobré peníze. V dalších letech se turisté jen pohrnou a ceny patrně porostou s nimi.

2/ Albánie

Albánie začíná zajímat cestovatele čím dál více. Pokud ji chcete zažít relativně původní, neváhejte dlouho. 

3/ Barma

Volby v minulém roce otevřely hranice turistům, takže návštěva země, která byla po léta přístupná jen velmi omezenému počtu návštěvníků, je dnes snadnější.

4/ Mongolsko

Návštěva Mongolska kdysi podléhala přísným předpisům, které většinu turistů odrazovaly. V současné době je relativně snadno přístupné, ale nejvýhodnější je to z Číny přes Sin-ťiang do mongolského Bulganu.

5/ Nový Zéland

Nový Zéland očekává v příštím roce příliv turistů v souvislosti s premiérou Hobita, která probíhá tento měsíc. Je to velký tahák, ale napřesrok to bude jistě finančně výhodnější.

6/ Bolívie

Bolívie také stoupá v kurzu a je čím dál snadnější ji projet. Má úchvatnou krajinu a velká lákadla jako solné pláně na jihu nebo jezero Titicaca na severu.

7/ Srí Lanka

Občanská válka skončila, a tak je země připravena opět přivítat turisty.

8/Turecko

Jestli máte rádi památky a historii, určitě vás uchvátí.

9/ Island

Finanční krize v roce 2008 vyhnala ceny nahoru, ale dnes už se situace uklidnila a ceny jsou relativně nízké.

10/ Singapur

Příští rok si můžete užít jedinečnou atmosféru na oslavách 50. výročí nezávislosti. Jestli chcete poznat kulturní tradice této země, bude to ten správný čas na návštěvu.

11/ Namibie

Pokud zavítáte sem, nenechte si ujít safari a kochejte se úchvatnou pouštní krajinou.

12/ Jordánsko

Jordánsko posloužilo jako kulisa hned několika známým filmům, takže pokud jste příznivci filmu, neváhejte se sem zajet podívat. Naposledy se tu v roce 2012 natáčel britský Lawrence z Arábie.

13/ Zanzibar

V příštím roce propuknou v Zanzibaru oslavy 50. výročí nezávislosti na Británii, takže pokud chcete na vlastní kůži zažít pravou africkou kulturu, nenechte si je ujít.
 

a něco blíž: Švýcarsko - nejvyšší visutý most v Evropě

Brazílie Autor: © Tourism Review

Přidej odkaz na Bookmarky.cz
Zpět   |   Nahoru

reklama

reklama

Ohodnoť článek jako ve škole


1-nejlepší, 5-nejhorší.

1 2 3 4 5
Celkové hodnocení:   2.92

Anketní otázka